Kvitová porazila v tenisové extralize Hradeckou

16. 12. 2014 13:41
Tenistka Petra Kvitová se poprvé od triumfu ve Fed Cupu objevila v soutěžním utkání a vyhrála.
Petra Kvitová
Petra Kvitová | Foto: Lukáš Drštička

Prostějov - Tenistka Petra Kvitová se poprvé od triumfu ve Fed Cupu objevila v soutěžním utkání a vyhrála. Dvojnásobná vítězka Wimbledonu dnes zdolala v české extralize smíšených družstev v dresu Agrofertu Prostějov bez problémů Lucii Hradeckou z pražského I. ČLTK po setech 6:1 a 6:2.

Kvitová zvýšila vedení Prostějova na 3:0. Před světovou čtyřkou své zápasy vyhráli její kolegové v týmu Klára Koukalová a Fin Jarkko Nieminen.

Čtyřiadvacetiletá Kvitová hrála naposledy začátkem listopadu, kdy dvěma body ve finále proti Německu pomohla Češkám znovu získat titul ve Fed Cupu. Pak odpočívala v Dubaji a nabírala fyzičku s novým kondičním trenérem Alexem Stoberem.

Prostějov obhajuje titul, který získal šestkrát v řadě a celkově již třináctkrát. V očekávaném finále by měl v pátek v jeho sestavě nastoupit i Tomáš Berdych. K účasti v pátečním finále musí Prostějov porazit I. ČLTK a ve čtvrtek Liberec.

Ve druhé semifinálové skupině extraligy v Přerově se postarala o překvapení domácí Barbora Krejčíková (173. v pořadí WTA). Svěřenkyně Jany Novotné porazila 23. hráčku světa Karolínu Plíškovou ze Sparty Praha 4:6, 6:4 a 6:3.