reklama

Kvitová se po sedmi letech rozešla s trenérem Kotyzou

David Kotyza a Petra Kvitová ještě ve šťastných letech David Kotyza a Petra Kvitová ještě ve šťastných letech autor: ČTK
Česká tenistka, která na Australian Open vypadla už ve druhém kole, na Facebooku oznámila, že ukončila spolupráci s Davidem Kotyzou.

Praha - Česká tenistka Petra Kvitová v pondělí na Facebooku oznámila, že po sedmi letech ukončila spolupráci s trenérem Davidem Kotyzou. Kdo bude jeho nástupcem, zatím Kvitová neuvedla.

"Po sedmi krásných letech se rozcházíme s trenérem Davidem Kotyzou. Měli jsme spolu spoustu úspěchů, dvakrát vyhraný Wimbledon, 17 titulů a spoustu smíchu," uvedla česká jednička na sociální síti. "Chtěla bych Davidovi tímto moc poděkovat za vše, co pro mě po celou tu dobu dělal, jak na kurtu, tak mimo něj."

Kvitová, aktuální česká jednička a světová šestka, sice v letech 2011 a 2014 ovládla tenisový Wimbledon, nicméně v posledním roce její kariéra i vinou nemocí a zranění stagnovala. Na nedávném Australian Open dokonce vypadla už ve druhém kole, když nestačila na jednadvacetiletou Darju Gavrilovovou.

"Cítila jsem, že moje kariéra potřebuje nový silný impulz, změnu, proto jsem se na osobní schůzce s Davidem dohodla na ukončení naší spolupráce," vysvětlila Kvitová v prohlášení pro ČTK.

After seven fantastic years together I will no longer be working with my coach David Kotyza. We had a great run...

Posted by Petra Kvitová on Monday, January 25, 2016

Nástupce bude znám až v únoru

"Davidova nástupce nyní pochopitelně nemám, čeká mě Fed Cup, kam se moc těším. V únoru pak vše vyřeším," rozhodla se pětadvacetiletá hráčka. Kondičním trenérem čtyřnásobné vítězky Fed Cupu zůstává David Vydra.

Trenér pro ČTK reagoval v podobném duchu: "Respektuji rozhodnutí Petry a přeji jí do budoucna mnoho úspěchů v osobním i sportovním životě."

Kvitovou vedl do 16 let její otec Jiří, pak přešla do tenisového centra v Prostějově. S Kotyzou, který dříve trénoval například i Lucii Šafářovou, začala spolupracovat v listopadu 2008 a zpočátku je vedl společně s Ivetou Benešovou.

Pod Kotyzovým vedením vystoupala Kvitová do absolutní špičky. Získala 17 vítězství na turnajích okruhu WTA včetně dvou triumfů ve Wimbledonu v letech 2011 a 2014, kdy zároveň vyhrála anketu Sportovec roku. Ve světovém žebříčku byla v době svých začátků v páté desítce a na počátku roku 2012 ji dělila jedna výhra od postu světové jedničky.

Jak se daří Kvitové na grandslamech?

PETRA KVITOVÁ

Projděte si její statistiky.

reklama