reklama

Kvitová onemocněla a končí na Turnaji mistryň

Petra Kvitová trpí na nejrůznější neduhy často. Podívejte se na přehled jejích zdravotních problémů. Petra Kvitová trpí na nejrůznější neduhy často. Podívejte se na přehled jejích zdravotních problémů. Foto: Reuters
Česká tenistka Petra Kvitová po prohře s Agnieszkou Radwaňskou odstoupila z Turnaje mistryň

Istanbul - Česká tenistka Petra Kvitová se kvůli zánětu průdušek odhlásila z Turnaje mistryň.

Obhájkyni titulu, která v úterý v Istanbulu prohrála úvodní zápas s Polkou Agnieszkou Radwaňskou 3:6 a 2:6, nahradí v Bílé skupině Australanka Samantha Stosurová.

"Je mi to líto, ale po konzultaci s lékaři jsme se rozhodli, že nebudu dál hrát. Odhlášení z turnaje je pro mě novinka. Jsem bojovnice a vždycky jsem chtěla hrát, ale opravdu se necítím dobře. Proto i s ohledem na nadcházející finále Fed Cupu letím domů," vzkázala Kvitová z Istanbulu.

Zánět se projevil už proti Radwaňské

Kvitová se necítila dobře už cestou na zápas s Radwaňskou, ale připisovala to nervozitě.

"Během zápasu naplno propukla viróza a večer po zápase se cítila velmi špatně, nicméně rozhodla počkat do rána na lékařské vyšetření. To potvrdilo zánět průdušek," řekl Karel Tejkal, mluvčí českého fedcupového týmu.

Aktuálně se řeší rychlý odlet Kvitové do Česka, aby podstoupila další vyšetření. "První prognóza je pětidenní klid, takže její start ve finále není ohrožen," věřil Tejkal. "Vůbec si nepřipouštím, že bych Fed Cup nehrála," dodal Kvitová.

Přesto trenér Petr Pála nominoval do Fedcupového týmu i Kláru Zakopalovou. Bude s týmem kvůli utkání v O2 areně (3. a 4. listopadu) trénovat, aby mohla v případě, že Kvitová nestihne doléčit zánět průdušek, jedničku nahradit.

V ohrožení i exhibice s Šarapovovou

Kvůli nemoci visí otazník i nad plánovanou exhibicí s Ruskou Marií Šarapovovou, kterou by měla Kvitová hrát v pondělí 29. listopadu v O2 areně. "Čekáme, jak se bude vyvíjet stav Petry a máme i varianty, že by nemohla nastoupit," řekl Tejkal. "Hlavní hvězdou je ale Maria Šarapovová, která určitě hrát bude."

Dvaadvacetiletá Kvitová, letošní vítězka dvou turnajů WTA a semifinalistka Australian Open a Roland Garros, měla zdravotní komplikace už v únoru. Léčila zánět achilovky, bolavé koleno a následně kvůli nachlazení brala antibiotika.

reklama