reklama

Kvitová si zašla na manikúru a pak zvládla noční premiéru

Petra Kvitová Petra Kvitová autor: Reuters
Půl hodiny před půlnocí místního času postoupila tenistka Petra Kvitová do 2. kola US Open.

New York - Půl hodiny před půlnocí místního času postoupila tenistka Petra Kvitová do 2. kola US Open. "Jsem ráda, že jsem to zvládla ještě dneska," usmívala se v New Yorku po výhře nad Němkou Laurou Siegemundovou.

Dvojnásobná wimbledonská vítězka měla poprvé čest zahrát si na hlavním dvorci Arthura Ashe večerní zápas. "To byla moje premiéra a zvládla jsem do dobře," mohla se pochválit. Nepříliš nebezpečné soupeřce povolila jen dvě hry.

Na kurt vstupovala až ve čtvrt na jedenáct, tedy v době, když už většinou usíná. "Já jsem typ, co chodí dřív spát. Ze začátku jsem se proto cítila zpomalená. Přišlo mi, že míč letí hodně rychle, ale dopadlo to docela dobře," řekla Kvitová.

Musela čekat, až se dohraje utkání Brita Andyho Murrayho a Australana Nicka Kyrgiose, které vyhrál favorizovaný Murray ve čtyřech setech. "Trošku jsem se bála, že budou hrát pět setů," řekla Kvitová. Po utkání mužské dvouhry hlediště pro skoro 24 tisíc diváků prořídlo. "Zůstalo tam ale ještě docela hodně lidí a bylo to takové americké," komentovala šum, který neustával ani během výměn.

Z utkání si pochvalovala pohyb. "Myslím, že byl docela dobrý. A nervy nebyly tak hrozné, spíš to byla zdravá nervozita," řekla. Zlepšit by chtěla do dalších zápasů servis, jinak Němku jasně přehrála. "Byla jsem připravená, že ta holka bude hrát nečekané věci, musela jsem být pořád v pohotovosti v hlavě i na nohách. Tady mi dala kraťas, tam zase čop a donutila mě být 'ready'. A to jsem zvládla dobře," řekla.

V noci hraje v černém oblečení

Na dvorec nastoupila v černém oblečení, což je určitá tradice večerních zápasů v New Yorku. "Na den mám červené oblečení a jsem ráda, že jsem hrála večer. Černá je dobrá, že? Když bude vítězná, hrála bych klidně pořád večer," řekla.

Před zápasem musela vyplnit celý den. Po snídani absolvovala s kondičním trenérem půl hodinu ve fitness centru. "A byla jsme na manikúře," ukázala do oranžova namalované nehty. Po obědě zkusila usnout. "Učím se to. Někdy se mi to podaří, ale nejsem asi ten typ. Je to spíš podřimování, ale odpočíváte" uvedla.

Na US Open přijela po zisku titulu v New Havenu, kde porazila po sobě čtyři hráčky světové dvacítky. "Je mi líp proto, že jsem zápasy otáčela, a to mi přidává na sebedůvěře. Každý turnaj je ale jiný a grandslam je ještě o to těžší. Ale řekla bych, že lepší přípravu jsem před US Open mít nemohla," řekla Kvitová.

Snaží se vtlouct do hlavy, že by mohla v New Yorku, kde dosud nepřešla osmifinále, také výrazně prorazit. "Pomalu, ale jistě," přitakala a dodala: "Musím se tady prostě naučit hrát. Turnaj se nezmění, tak se musím změnit já. Doufejme."

Z českých hráček v desítce zvládla první kolo jako jediná. Vypadly šestka Lucie Šafářová i osmička Karolína Plíšková. "Překvapilo to, ale já to taky zažila. Vím, jaké to je. Není nic jednoduchého se s tím vším poprat," řekla Kvitová.

reklama