Kvitová slaví první letošní titul, ve finále porazila Li Na

Petra Kvitová se mazlí s trofejí pro vítězku turnaje v Montrealu.
Česká hráčka z něj měla v kanadském městě velkou radost.
Trochu si tak spravila chuť po nezdaru na olympiádě, kde skončila na raketě Marie Kirilnekové už ve čtvrtfinále.
14. 8. 2012 5:47

Montreal - Česká tenistka Petra Kvitová získala svůj první letošní a celkově osmý titul ve dvouhře na okruhu WTA. Ve finále turnaje v Montrealu zdolala 7:5, 2:6 a 6:3 Číňanku Li Na, která v semifinále vyřadila českou dvojku Lucii Šafářovou.

Kvitová poprvé v kariéře triumfovala na podniku v Severní Americe a zvedla si sebevědomí před blížícím se grandslamovým US Open. "Jsem ráda, že jsem se konečně dočkala titulu v Severní Americe. Je to skvělý výsledek před US Open," pochvalovala si Kvitová po utkání.

Dvaadvacetiletá rodačka z Bílovce vstoupila do svého premiérového finále v letošním roce nervózněji a brzy prohrávala 1:3. Odvrátila brejkbol, postupně se dostala do tempa a v závěru sady měla pevnější nervy, když při soupeřčině servisu proměnila pátý setbol.

Vstup do druhého setu však světové šestce vůbec nevyšel. Prohrála prvních šestnáct výměn a Číňance k vyrovnání na 1:1 stačilo, že si pak udržela podání. Ve třetí sadě zápas plný tvrdý výměn od základní čáry vrcholil. Česká jednička znovu zpřesnila hru a v šestém gamu získala rozhodující brejk.

"Ve druhém setu hrála Li Na skvěle. Věděla jsem, že musím zůstat v klidu a že to bude lepší. Ve třetím setu jsem se snažila být více agresivní," uvedla česká tenistka.

Kvitová jedenácté hráčce světa vrátila poslední dvě prohry letos v Sydney a vloni na French Open a vyrovnala vzájemnou zápasovou bilanci na 2:2.