Kvitová povolila soupeřce jen tři hry, zvítězila 6:2 a 6:1.
Kvitová zvládla po dvou slabších soupeřkách v turnaji první ostřejší test.
Světová dvaatřicítka Schmiedlová letos vyhrála dva turnaje WTA Tour....
Aktualizováno 5. 9. 2015 20:42
Obě české jedničky si na US Open zahrají osmifinále, Cetkovská a Veselý končí ve třetím kole

New York - Krátký proces udělala v česko-slovenském duelu třetího kola US Open Petra Kvitová s Annou Karolínou Schmiedlovou. Česká jednička porazila dvacetiletou slovenskou naději 6:2, 6:1 a na turnaji stále neztratila ani jeden set. Utkání jsme sledovali živě zde.

V osmifinále, do něhož se dostala v New Yorku teprve potřetí v kariéře, se Kvitová utká s britskou kvalifikantkou Johannou Kontaovou, jež po Garbine Muguruzaové skolila další favoritku, Němku Sabine Lisickou.

Mezi šestnáct nejlepších postoupil také Tomáš Berdych, jenž si poradil s Guillermem Garciou-Lopezem po setech 6:7, 7:6, 6:3, 6:3. O čtvrtifinále se utká s Richardem Gasquetem z Francie.

Ze hry je naopak Jiří Veselý, který za stavu 0:2 na sety vzdal zápas Johnu Isnerovi. Stal se z něj už čtrnáctý tenista na tomto turnaji, který nedohrál zápas. Dohrála také Petra Cetkovská, jež podlehla Flavii Pennettaové ve třech setech.

Kvitová dominovala

Světová čtyřka Kvitová se s dvacetiletým slovenským supertalentem utkala vůbec poprvé v kariéře. A jestli někdo čekal vyrovnaný duel, byl zklamán. Kvitová se od začátku zakousla do své sokyně a ničila ji tvrdou hrou od základní čáry i občasnými nečekanými výlety k síti.

Než se Schmiedlová vzpamatovala, ztratila dvakrát servis a celý první set poměrem 2:6. Stejný průběh pokračoval i ve druhém dějství, v němž slovenská tenistka přišla o podání dokonce třikrát. Kvitová byla naopak na podání suverénní a stejně jako ve druhém kole nepustila svou soupeřku k ani jedinému brejkbolu.

Berdych otáčel

Berdych po počátečních problémech otočil zápas s Guillermem Garcíou-Lópezem ve vítězstvía na US Open je ve 4. kole čtvrtým rokem v řadě. Po prohrané úvodní sadě šestý hráč světového žebříčku přečkal těžkou situaci, protože čelil setbolu. Španěl však napálil return do pásky.

Berdych loni ve Flushing Meadows došel do čtvrtfinále, v roce 2012 ještě o kolo dál. "Je to jeden z mých nejoblíbenějších turnajů," řekl v rozhovoru na kurtu po výhře nad Garcíou-Lópezem. "Byl to výborný zápas, velký boj. Po prvním setu jsem začal hrát lépe a lépe, líp jsem se cítil a byl silnější, což jsem vydržel do konce," dodal. Jeho dalším soupeřem bude Francouz Richard Gasquet.

Veselému ztuhl krk

Veselý přišel o šanci bojovat o životní osmifinále na grandslamech v noci před zápasem. "Ráno jsem se probudil se ztuhlým krkem. Nevím, jestli jsem si ho přeležel, nebo nějak bloknul," řekl tenista. Před zápasem se snažil za pomoci fyzioterapeutů rozhýbat, ale nepomohlo to. "Nemohl jsem otočit hlavou doleva nebo nahoru. Nebyl jsem pořádně schopen podávat ani hrát bekhend," řekl Veselý.

V zápase s Isnerem si nechal rovnat krk a k třetí sadě už nenastoupil. "V půlce druhého setu už mě bolela pravá ruka. Zhoršovalo se to, nechtěl jsem riskovat vážnější zranění," řekl Veselý a doufal, že nejde o nic vážného a měl by být fit na baráž Davisova poháru, kterou Češi hrají po US Open od 18. do 20. září v Indii.

Cetkovská bojovala ve třech setech s 26. nasazenou Italkou Flavií Pennettaovou. První set získala jasně 6:1, ale pak začala víc chybovat a prohrála 1:6 a 4:6. Z New Yorku však odjede se skalpem loňské finalistky Caroline Wozniacké. Dánce ve čtvrtek odvrátila čtyři mečboly, dnes Pennettaové jen jeden.

Jak se daří Kvitové na grandslamech?

PETRA KVITOVÁ

Projděte si její statistiky.

Tenisový grandslamový turnaj US Open v New Yorku (tvrdý povrch, dotace 42,253.400 dolarů):

Ženy:

Dvouhra - 3. kolo:

Kvitová (5-ČR) - A.K. Schmiedlová (32-SR) 6:2, 6:1, Kontaová (Brit.) - Petkovicová (18-Něm.) 7:6 (7:2), 6:3, Pennettaová (26-It.) - Cetkovská (ČR) 1:6, 6:1, 6:4

Muži:

Gasquet (12-Fr.) - Tomic (24-Austr.) 6:4, 6:3, 6:1, Berdych (6-ČR) - García-López (31-Šp.) 6:7 (2:7), 7:6 (9:7), 6:3, 6:3, Federer (2-Švýc.) - Kohlschreiber (29-Něm.) 6:3, 6:4, 6:4