reklama

Kvitová ukazuje nadhled: Čelila jsem mečbolům a vyhrála? To mě překvapuje

Petra Kvitová před turnajem ve Stuttgartu. Petra Kvitová před turnajem ve Stuttgartu. autor: ČTK
Po skvělém uragánu a výhře se dvěma kanáry se Petra Kvitová ve druhém utkání na antuce ve Stuttgartu pořádně nadřela.

Stuttgart - Po skvělém uragánu a výhře se dvěma kanáry se Petra Kvitová ve druhém utkání na antuce ve Stuttgartu pořádně nadřela. "Tolik volejů jsem snad v životě nezahrála," řekla česká jednička po utkání s neoblíbenou soupeřkou Monicou Niculescuovou z Rumunska.

Kvitová čelila ve druhém setu třem mečbolům soupeřky, ale všechny odvrátila a pak na kurtu dominovala. Velice zajímavý a dramatický duel pak pro oficiální stránky turnaje komentovala s nadhledem a typickým úsměvem na rtech.

Přestala hrát tolik riskantně

"První set opravdu nebyl dobrý. Chtěla jsem hrát rychle, ale hodně míčů jsem kazila. Naopak soupeřka prakticky nechybovala. Byl to bleskový set, musela jsem něco změnit," vyprávěla světová sedmička, která se teprve podruhé v sezoně probojovala do čtvrtfinále.

Čtvrtfinále Kvitová vs. Muguruzaová sledujte zde

"Ve druhé sadě jsem začala být klidnější, víc zrelaxovaná, trpělivější. Nehrála jsem už tak riskantně a vyplácelo se to. Jenže ona se pak vrátila do zápasu," popsala Kvitová vedení 5:2, po kterém ztratila čtyři hry v řadě a rázem ve dvanácté hře čelila hned třem mečbolům jednatřicáté hráčky žebříčku.

"Navzdory situaci, v jaké jsem byla, jsem nakonec vyhrála. To je pro mě skutečné překvapení," smála se Češka. Niculescuovou popsala jako extrémně nepříjemnou soupeřku.

Třetí mečbol si nepamatuje

"Sice jsem s ní hrála nedávno ve Fed Cupu (prohrála 0:2 na sety, pozn. aut.), ale i tak hrála zase o něco jinak. Musela jsem si zvykat. Ona nezahraje jediný míč stejně. Proto jsem chodila hodně dopředu a nakonec to byla dobrá taktika," uvedla Kvitová.

Tři odvrácené mečboly měla rodačka z Bílovce tak trochu v mlze. "Ten první si pamatuji, to mi pomohla páska, měla jsem štěstí. Druhý, to byla tuším pěkná delší výměna s dropshoty, to se mi povedlo. No a třetí si vůbec nepamatuji, ale to je jedno," rozzářila se Češka, jež zatím na prvním turnaji pod novým koučem Františkem Čermákem předvádí zajímavé výkony.

Teď vyzve Muguruzaovou

V pátečním čtvrtfinále se Kvitová utká se Španělkou Garbine Muguruzaovou. Se současnou světovou čtyřkou se potkala jen jednou, loni ve skupině Turnaje mistryň v Singapuru. A prohrála po boji 4:6, 6:4, 5:7.

"Byl to velmi těsný mač a teď to může být stejné. Ona je jedna z nejlepších hráček, má dobrou formu. Máme ale podobné styly, bude to zajímavé," uzavřela Petra Kvitová.

reklama