Soupeřkou Hlaváčkové byla Němka Kerberová.
Držela se také Urszula Radwaňská...
Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
16. 8. 2012 19:03
Ze singlu vypadli i Berdych, Štěpánek a Hlaváčková

Praha - Český tenis přišel o skoro všechny své singlové zástupce v boji na turnaji v Cincinnati. Téměř ve stejnou chvíli prohráli v osmifinále Radek Štěpánek s domácím Mardym Fishem dvakrát 3:6 a Andrea Hlaváčková, která podlehla Němce Angelique Kerberové 4:6, 6:7.

Reputaci českých barev vylepšila čtvrtá nasazená Petra Kvitová. Číňance Šuaj Pcheng nedala šanci a za 55 minut jí zdolala 6:2, 6:2. Kvitové se výborně povedl vstup do obou setů, v nichž okamžitě sebrala soupeřce podání.

Pozdě večer pak vypadnul ještě Tomáš Berdych, který nestačil na Kanaďana Miloše Raoniče, jemuž podlehl 4:6, 6:2, 2:6.

První porážka od Fishe

Štěpánek s Fishem padl vůbec poprvé v kariéře, když po většinu zápasu měl navrch právě třináctý hráč světa, jemuž se podařilo proměnit tři z celkem osmi brejkbolů.

Favorizovanou soupeřku nedokázala zaskočit ani Hlaváčková, přestože zejména ve druhém setu vzdorovala velmi statečně. Jenže v tie-breaku promarnila vedení 4:1 a nakonec na třetí sadu nedosáhla.

Chuť si spravila v deblu, kde spolu s Lucií Hradeckou přešly přes italský pár Erraniová - Vinciová. Češky zvítězily 6:3, 3:6, 10:3 a zahrají si semifinále.

Překvapivě vypadl čerstvý olympijský vítěz Andy Murray. Britský tenista prohrál s Francouzem Chardym, jemuž patří na okruhu ATP až 38. místo, po výsledku 4:6, 4:6.

Výsledky tenisového turnaje mužů a žen v Cincinnati:

Muži:

Dvouhra - 3. kolo:
Fish (10-USA) - Štěpánek (ČR)6:3, 6:3, Del Potro (6-Arg.) - Troicki (7-Srb.) 7:6 (7:2), 2:6, 6:1, Federer (1-Švýc.) - Tomic (Austr.) 6:2, 6:4, Chardy (Fr.) - A. Murray (3-Brit.) 6:4, 6:4, Čilič (12-Chorv.) - Andújar (Šp.) 7:6 (7:4), 6:2, Raonič - Berdych 6:4, 2:6, 6:2.

Čtyřhra - 2. kolo:
Dodig, Melo (Chorv./Braz.) - Štěpánek, Paes (ČR/Ind.) 6:3, 4:6, 10:5.

Ženy:

Kerberová (5-Něm.) - Hlaváčková (ČR) 6:4, 7:6 (7:5), Kvitová (4-ČR) - Šuaj Pcheng (Čína) 6:2, 6:2, A. Radwaňská (1-Pol.) - Stephensová (USA) 6:1, 4:6, 6:4, S. Williamsová (2-USA) - U. Radwaňská (Pol.) 6:4, 6:3, Stosurová (3-Austr.) - Makarovová (Rus.) 6:1, 6:3, V. Williamsová (USA) - Erraniová (7-It.) 6:3, 6:0.