Kvitové zpíval kanár, přesto slaví jedenáctý titul kariéry

Aleš Vávra Aleš Vávra
28. 9. 2013 7:51
Reportáž z finálového zápasu obřího turnaje v japonském Tokio mezi vítěznou Petrou Kvitovou a Němkou Angelique Kerberovou.
Šťastná Petra Kvitová. Že by velký comeback?
Šťastná Petra Kvitová. Že by velký comeback? | Foto: Reuters

Tokio - Česká ženská tenisová jednička je zpět! Ve světové desítce, v boji o Turnaj mistryň a také především na vítězné vlně. Petra Kvitová po letním trápení zakončené vypadnutím ve třetím kole US Open vyhrála velký turnaj v Tokiu.

Ve finále zdolala nepříjemnou Němku Angelique Kerberovou ve třech setech 6:2, 0:6 a 6:3 a slaví druhý letošní a celkově jedenáctý titul kariéry na okruhu WTA. Navíc svojí finálovou soupeřku přeskočí i v novém žebříčku, kde se posune z jedenáctého na sedmé místo.

Šťastná Kvitová: Moc si to užívám

"Je to samozřejmě důležité vítězství vzhledem k šanci na účast na Turnaji mistryň, ale já teď hlavně myslím na dnešek, ne na to, co teprve bude. Moc si to užívám," uvedla po utkání přímo na dvorci česká jednička. Utkání jsme sledovali živě ZDE.

Diváci v krásné tokijské aréně viděli finále jako na houpačce. Třiadvacetiletá rodačka z Bílovce vlétla na o dva roky starší soupeřku ve velkém stylu a za chvíli vedla 3:0. Ve zbytku první sady si spolehlivě držela servis a za stavu 5:2 navíc znovu prolomila podání Němky a radovala se.

Potupný kanár a zmrtvýchvstání v šatně

Podpořila tak svou finálovou statistiku. Ještě nikdy totiž finále neprohrála, pokud získala první set (více čtěte ZDE). Jenže ve druhém dějství přišel šokující sešup. Kvitová začala zničehonic kazit, odešel jí servis a výsledkem byl ostudný debakl 0:6.

Svěřenkyně kouče Davida Kotyzy odešla na pár minut do útrob stadionu a vrátila se znovu jako vyměněná. Během pár minut dvakrát prolomila podání soupeřky a vedla 4:0.

Tři mečboly neproměnila, čtvrtý už ano

Přišly však další komplikace. Kvitová dovolila soupeřce snížit na 4:2, když v páté hře zaznamenala hned tři dvojchyby. Za stavu 5:2 si pak vypracovala dva mečboly, jenže dvakrát mířila do autu a hru ztratila.

Kerberová pak mohla být zpět v zápase, když měla v deváté hře brejkbol. Kvitová ale pohromu nepřipustila, smazala šanci soupeřky a následně si vypracovala třetí mečbol. Po chybě jej znovu nevyužila, čtvrtý ale po fantastické výměně už ano.