reklama

Kvůli koronaviru bylo zrušeno MS v curlingu i finále Světového poháru běžkařů

Ilustrační foto. Ilustrační foto. autor: Luboš Vácha
Kvůli pandemii koronaviru Covid-19 byly zrušeny další dvě velké sportovní akce, mistrovství světa v curlingu a finále Světového poháru v běžeckém lyžování.

Finále Světového poháru v běhu na lyžích se mělo v kanadském Canmore konat v závěru příštího týdne, ale Mezinárodní lyžařská federace (FIS) oznámila, že závody odvolala kvůli šíření koronaviru a s ním souvisejícím cestovním omezením. Den předtím FIS ze stejného důvodu zrušila sprinty v americkém Minneapolis plánované na úterý.

Sezonu SP by tak měly v sobotu a neděli uzavřít sprinty volnou a klasickou technikou v Québecu. Nebude už u toho devítičlenná česká výprava s trojicí reprezentantů Kateřinou Janatovou, Terezou Beranovou a Michalem Novákem, která se dnes z bezpečnostních důvodů vrací domů.

Aktualizujeme. 

Češky na MS v curlingu neodjedou

Dva dny před startem bylo kvůli pandemii koronaviru zrušeno také mistrovství světa žen v curlingu. Do bojů o cenné kovy i první body do kvalifikace na olympijské hry v Pekingu 2022 měly v kanadském Prince George zasáhnout i Češky vedené skipkou Annou Kubeškovou.

Šampionát měl začít v sobotu. "Není možné mistrovství uspořádat, nedokázali bychom v rychle se vyvíjející situaci zajistit bezpečnost všech," uvedla šéfka Světové curlingové federace Kate Caithnessová.

Olympijská kvalifikace je založena na bodovém zisku z letošního MS a šampionátu v roce 2021. Světová federace nyní bude muset postupový systém přehodnotit.

Titul měly na MS obhajovat Švýcarky, Češky loni nehrály. Nejlepším českým výsledkem žen na šampionátu je šesté místo z roku 2018.

Koronavirem se nakazili kouč Arsenalu i křídelník Chelsea. Premier League je ohrožena Koronavirem se nakazili kouč Arsenalu i křídelník Chelsea. Premier League je ohrožena Čtěte zde
reklama