Labutí píseň: rozbitá Kvitová potrápila novou šampionku Radwaňskou

Podívejte se na fotogalerii ze zápasu
Tenistka Petra Kvitová nepřidala do své sbírky druhý titul z Turnaje mistryň.
Vítězka Masters z roku 2011 dnes ve finále v Singapuru prohrála s Polkou Agnieszkou Radwaňskou 2:6, 6:4 a 3:6.
Polka dnes v Singapuru vyhrála první "velký" turnaj své kariéry.
Radwaňská přeskočí Kvitovou v žebříčku...
1. 11. 2015 13:46
Česká tenistka Petra Kvitová na druhý titul z Turnaje mistryň nedosáhla, když ve třech setech prohrála s Polkou Agnieszkou Radwaňskou. Ta ji zároveň vystřídá na páté příčce světového žebříčku.

Singapur - Novou šampionkou tenisového Turnaje mistryň je poprvé v kariéře Polka Agnieszka Radwaňská, který ve třísetovém finále zdolala 6:2, 4:6 a 6:3 unavenou a se zraněním stehna bojující Češkou Petru Kvitovou. Výsledek zápasu znamená, že Polka vystřídá zároveň svoji soupeřku na pátém místě světového žebříčku.

Zápas jsme sledovali v podrobné on-line reportáži ZDE!

Radwaňskou vítězství rozplakalo

"Před dvěma týdny by mě nenapadlo, že tu vůbec budu hrát, natož, že turnaji vyhraji. Je to největší úspěch moji kariéry. Děkuji všem, včetně soupeřky, pro kterou to určitě nebylo poslední finále Turnaje mistryň, svému týmu i příteli," řekla se slzami v očích šampionka Radwaňská.

"Gratuluji ti, vítězství si právem zasloužíš," oplatila své přemožitelce poklonu zklamaná česká tenistka, která už na vyhlášení neskrývala své zranění a pro cenu si dokulhala. Což ostatně není dobrá zpráva pro český tým necelé dva týdny před startem finále Fed Cupu proti Rusku.

Na kurt přišla Kvitová poprvé v turnaji se zavázaným pravým stehenním svalem a duel začala dvojchybou. O servis přišla a rozpačitě se pak nesl celý první set, který na chyby 'vyhrála' 16:1. Jen výjimečně dostala skvěle se bránící Radwaňskou do úzkých.

Kvitové pomohla rada trenéra

Za stavu 2:5 ukázala Kvitová prstem na kouče Davida Kotyzu. Ten hráčku nabádal, ať nevymýšlí kraťasy a hraje svoji hru, ale ani to nepomohlo a o první set přišla.

Občas se Kvitové v obličeji objevila bolestivá grimasa a i při výměně se chytla za obvázanou nohu. I na úvod druhé sady prohrála po dlouhé hře podání, ale bojovala a za stavu 1:3 se nadechla k obratu.

Udělala při úderech krok do kurtu, hrála rychleji a místo chyb posílala na půlku Radwaňské vítězné míče. V šesté hře po sérii tvrdých returnů poprvé vzala Polce podání a dalším brejkem v desáté set získala.

Závěrečná sada jako na horské dráze

Třetí set nabídl turbulentní vývoj. Kvitová začala agresivně a vedla 2:0, pak dvakrát o servis přišla a rázem prohrávala 2:3. Po dalším zisku podání Polky srovnala na 3:3 a vše pak rozhodla sedmá hra a servis Kvitové.

Češka jeden brejkbol odvrátila, ale nedokázala hru ukončit a po forhendu do sítě prohrávala 3:4. V další hře netrefila ani jeden return a při svém podání zápas prohrála po 53. chybě.

Za účast ve finále s jednou výhrou ve skupině pětadvacetiletá Kvitová na Turnaji mistryň vydělala 894 000 dolarů, v přepočtu skoro 22 milionů korun.