reklama

Prášil si v Praze vyházel nejcennější medaili

Čeští atleti odstartovali v Praze dobu medailovou V pátek se na atletickém halovém mistrovství Evropy v Praze rozdávaly první sady medailí a cenné kovy vybojovaly také domácí hvězdy. Podívejte se v galerii na nejúspěšnějších z nich. Foto: Milan Kammermayer
I když největšími českými želízky v ohni na halovém ME v Praze byli v koulařském kruhu Tomáš Staněk a Jan Marcell, z bronzové medaile se nakonec radoval jediný tuzemský finalista Ladislav Prášil.

Praha - I když největšími českými želízky v ohni na halovém ME v Praze byli v koulařském kruhu Tomáš Staněk a Jan Marcell, z bronzové medaile se nakonec radoval jediný tuzemský finalista Ladislav Prášil.

„Pořád tomu nemohu uvěřit, že mám zase bronz,“ netajil v rozhovoru pro Aktuálně.cz své pocity obhájce třetího místa z roku 2013.

Jakou cenu má pro vás tato medaile hodnotu?

Určitě je pro mě ta nejcennější, protože v loňské letní sezoně jsem se svými výkony vůbec nebyl spokojen. Proto jsem moc rád, že jsem se z této šedi dostal zpátky do české i evropské špičky. Je to báječný pocit.

Navíc jste byl vlastně téměř celé finále na stříbrné příčce…

To je pravda, mohl jsem být dokonce druhý, protože Srb Kolašinac mě přehodil až posledním, tedy šestým pokusem. Ale i z bronzu mám obrovskou radost.

Probíhalo finále podle vašich představ?

Především podle očekávání  zvítězil naprosto zaslouženě největší favorit Němec Storl. Potvrdil, že v současné době je zcela jasnou evropskou jedničkou. Všichni ostatní už jen bojovali o přední umístění, ale ne každému se dařilo stejně. Já mohu být maximálně spokojen, že se mi výkonem 20,66 podařilo zlepšit o 16 centimetrů včerejší hod z kvalifikace.

Zdá se, že už nemáte ani zdravotní problémy...

Měl jsem trochu potíže s nohou, ale přesto jsem se stačil dobře připravit, což přineslo sladké ovoce.

reklama