Lakers slaví první výhru, Golden State poprvé prohrálo

10. 11. 2014 8:33
V NBA už není ani jedno mužstvo bez porážky, poslední dosud stoprocentně úspěšný tým Golden State v neděli prohrál ve Phoenixu 95:107.
Kobe Bryant slaví první výhru svých Lakers.
Kobe Bryant slaví první výhru svých Lakers. | Foto: Reuters

New York - V NBA už není ani jedno mužstvo bez porážky, poslední dosud stoprocentně úspěšný tým Golden State v neděli prohrál ve Phoenixu 95:107. Naopak první výhry se dočkali Los Angeles Lakers, kteří přehráli Charlotte 107:92.

Golden State Warriors přitom ještě na začátku poslední čtvrtiny vedli o osm bodů, ale Suns je v závěrečné části přehráli 36:16. V sestavě Golden State scházel kvůli zranění pravé ruky Klay Thompson, rozehrávač Stephen Curry přidal k 28 bodům a deseti asistencím pět zisků míče, ale zároveň i deset ztrát.

"Prostě jsme zahráli hodně hloupých akcí a nechali je žít, místo abychom jim zatloukli hřebík do rakve," řekl Curry. Domácí tým vedl Isaiah Smith s 22 body, Goran Dragič a Gerald Green přidali po 19 bodech.

Lakers si připsali první vítězství až v šestém utkání sezony. Klíčem k výhře byla třetí čtvrtina, v níž i díky čtrnáctibodové šňůře přehráli Charlotte 34:13. Kobe Bryant a Jeremy Lin nastříleli po 21 bodech.

"Nezáleží na tom, že to měli 0:5. Když máte v týmu budoucího člena Síně slávy, jako je Kobe Bryant, tak máte pokaždé šanci zvítězit," prohlásil rozehrávač Hornets Gary Neal.

Posledním týmem, který čeká na vítězství, zůstala Philadelphia. Sixers prohráli už posedmé v řadě, když je deklasovalo Toronto 120:88.

Luol Deng dovedl Miami 30 body k výhře nad Dallasem 105:96. Ve vítězném celku se blýskli také Chris Bosh s 20 body a deseti doskoky, Dwyane Wade přidal 20 bodů a deset asistencí. Heat stříleli s úspěšností 55 procent, zatímco Mavericks se dostali jen na 42 procent.

V nejvyrovnanějším utkání nedělního programu Utah zvítězil na palubovce Detroitu 97:96. Jazzmani v poslední čtvrtině smazali devítibodové manko a přežili i střelu Brandona Jenningse v poslední vteřině. Utah k 17. výhře z posledních 20 utkání s Detroitem dovedl Gordon Hayward, jenž za posledních pět minut nastřílel 11 ze svých 17 bodů.

Výsledky NBA:

Brooklyn - Orlando 104:96, Dallas - Miami 96:105, Detroit - Utah 96:97, LA Lakers - Charlotte 107:92, Oklahoma City - Sacramento 101:93, Phoenix - Golden State 107:95, Portland - Denver 116:100, Toronto - Philadelphia 120:88.

2. Utah 7 3 4 42,9
3. Minnesota 6 2 4 33,3