reklama

Lakers uctili legendárního O'Neala a nechali vytvořit sochu smečujícího pivota

Shaquille O'Neal Shaquille O'Neal autor: Reuters
Los Angeles Lakers nechali na počet Shaquillea O'Neala vytvořit bronzovou sochu. Legendární pivot je na ní vyobrazen při smeči.

Los Angeles - Basketbalový klub NBA Los Angeles Lakers uctil svou někdejší hvězdu Shaquillea O'Neala bronzovou sochou u haly Staples Center. Obrovitý pivot je na uměleckém díle zobrazen, jak se krátce po smeči zavěšuje na obroučku koše.

Senzační počin dvacetiletého basketbalisty! Brooker nastřílel v NBA sedmdesát bodů Senzační počin dvacetiletého basketbalisty! Brooker nastřílel v NBA sedmdesát bodů Čtěte zde

Socha pětačtyřicetiletého O'Neala je velká asi 2,7 metru, váží přes půl tuny a je připevněna ve zhruba třímetrové výšce u jedné z bočních zdí haly.

Hodinové ceremonie odhalení sochy se zúčastnil mimo jiné bývalý O'Nealův spoluhráč Kobe Bryant, i když spolu obě superhvězdy měly během společného působení napjaté vztahy. Nechyběl ani jejich někdejší kouč Phil Jackson.

O'Neal hrál v Lakers od roku 1996 do roku 2004 a v letech 2000-2002 týmu pomohl ke třem mistrovským titulům za sebou. Pokaždé byl navíc vyhlášen nejlepším hráčem finále.

Kromě Los Angeles působil populární "Shaq" také v Orlandu, Miami, kde získal v roce 2006 svůj čtvrtý mistrovský prsten, Phoenixu, Clevelandu a naposledy do roku 2011 v Bostonu.

reklama