Lakers rozstříleli Philadelphii, v Portlandu zazářil nováček

17. 12. 2012 8:30
Basketlabisté LA Lakers zvítězili na hřišti Philadelphie a poprvé od 20. listopadu vyhráli dvě utkání po sobě.
Los Angeles Lakers rozstříleli Philadelphii na její palubovce 111:98.
Los Angeles Lakers rozstříleli Philadelphii na její palubovce 111:98. | Foto: Reuters

Philadelphia - Nováček v NBA Damian Lillard zařídil trojkou v poslední sekundě basketbalistům Portlandu vítězství nad New Orleans 95:94. Kobe Bryant pomohl 34 body Los Angeles Lakers k výhře na půdě Philadelphie 111:98.

Basketbalisté Portlandu zvítězili potřetí za sebou, ale proti New Orleans málem ztratili vyhraný zápas. Hornets totiž ve druhém poločase dotáhli šestnáctibodové manko.

Lillard: Říkal jsem si, že to tam spadne

Klíčový okamžik utkání přišel za stavu 92:92 čtyři sekundy před koncem. Portland po vhazování ze zázemí nechal míč v rukou Lillarda a ten dal tříbodový koš. Hornets už stačili jen zkorigovat za dva body.

"Už když se mi povedlo vystřelit přes ruce obránce, tak jsem si říkal, že to vypadá dobře, že to tam asi spadne," řekl Lillard, který v utkání nastřílel 16 bodů.

Lakers na hřišti Philadelphie stihli za první poločas nastřílet 60 bodů, k nimž si pomohli i deseti trojkami. Hosté měli hned šest hráčů v dvouciferných číslech a poprvé od 20. listopadu vyhráli dvě utkání po sobě.

Triple-double Calderóna pro Toronto

Střelcem zápasu byl Bryant, Metta World Peace přidal 19 bodů a osobní rekord 16 doskoků. Za domácí nastřílel 30 bodů Nick Young.

Toronto porazilo Houston 103:96. K šesté výhře Raptors výrazně pomohl José Calderón svým druhým triple-double v kariéře. Španělský rozehrávač zaznamenal 17 bodů, 14 asistencí, 10 doskoků a neztratil ani jeden míč. Houstonu nestačilo 28 bodů Jamese Hardena.

Denver zvítězil v Sacramentu jednoznačně 122:97. Nuggets měli šest dvouciferných střelců. Nejlepším byl JaVale McGee, který stihl 19 bodů za 17 minut.

Noční výsledky zápasů NBA:

Philadelphia - LA Lakers 98:111, Portland - New Orleans 95:94, Sacramento - Denver 97:122, Toronto - Houston 103:96.

1. Oklahoma City 23 19 4 82,6
2. Minnesota 21 12 9 57,1