Lakrosoví reprezentanti porazili na mistrovství světa Nový Zéland

ČTK
16. 7. 2006 11:44
Čeští reprezentanti v lakrosu vstoupili do mistrovství světa v kanadském Londonu hladkým sobotním vítězstvím 23:4 nad Novým Zélandem.

Češi vyhráli první čtvrtinu 8:0, první novozélandský úspěch přišel až dvacet vteřin před půlí. Do tabulky střelců se zapsalo dvanáct českých hráčů. Po třech gólech nastříleli Milan Černík, Emil Moravec, Brian Hubschmann a Andrew Hubschmann, dva zásahy si připsali Jakub Nováček, Pavel Došlý a Gregory Hubschmann. O zbylé góly se postarali Petr Novotný, Josef Ondráček, Adam Ondráček, Adam Kostka a Petr Poupě. V brance českého týmu se vystřídali všichni tři gólmani. Ačkoli se Novozélanďané k české brance příliš nedostávali, odnesli si čeští obránci několik šrámů a po střetech se soupeři nedohráli zápas Pavel Kraus a Aleš Veselý. Oba by však měli být podle vyjádření manažera národního týmu Ondřeje Miky pro další utkání v pořádku. Dnes se český tým střetne s Koreou, která dosud oba zápasy prohrála. Nizozemsku podlehla 4:12 a Německu 4:18. Pokud Češi skupinu vyhrají, mají zajištěno nejhůře osmé místo. Na minulém MS před čtyřmi lety v Austrálii skončili desátí. V elitní modré skupině vykročili za obhajobou titulu Američané, kteří sice s Austrálií zpočátku prohrávali, ale v druhé čtvrtině otočili skóre a pak už byli k neudržení. Vyhráli 20:8, Anglii poté porazili ještě výraznějším rozdílem 25:5. Výsledky: Oranžová skupina: ČR - Nový Zéland 23:4 (8:0, 7:1, 5:2, 3:1) Modrá skupina: Kanada - Japonsko 18:7, USA - Austrálie 20:8, Irokézové - Anglie 13:10, USA - Anglie 25:5, Austrálie - Japonsko 18:1, Kanada - Irokézové 12:8.