reklama

Legenda k Davis Cupu: Češi mohou vyzrát na Nadala

Rafael Nadal je podle Wilandera k poražení Rafael Nadal je podle Wilandera k poražení autor: Reuters
Štěpánek donutí hrát soupeře špatně, říká Wilander

Praha - Čeští tenisté mají šanci zaskočit Španělsko ve finále Davisova poháru i s Rafaelem Nadalem v sestavě. Tomáš Berdych může hladce porazit světovou dvojku a Radek Štěpánek je nepříjemný hráč.

Myslí si to bývalá světová jednička Mats Wilander, který přijel do Prahy kvůli sobotní exhibici Advantage Tennis.

"Porazit Španělsko doma na antuce bude velmi složité, ale v Davis Cupu jde o jeden zápas a každý může porazit každého. A už v minulosti se stalo hodně překvapení," řekl dnes Wilander novinářům.

Čtěte také: Nadal se trápí, ale může být jednička. Rozhodne Londýn

Vítěz sedmi grandslamových turnajů může být skvělým rádcem, vždyť jako hráč pomohl Švédsku získat třikrát "salátovou mísu" a čtyřikrát hrál finále. Méně úspěšný byl jako kapitán týmu.

Letos po sedmi letech odstoupil, přičemž jednou dotáhl reprezentaci do semifinále.

Pětačtyřicetiletý Wilander řekl, že Berdych má díky své výšce, síle a dobrému obouručnému bekhendu šanci Nadala porazit.

"Berdych může profitovat ze svého stylu a lehce ho porazit. Asi ne v semifinále nebo finále French Open po čtyřech pěti zápasech, ale tady ano. Už ho v minulosti porazil a tady jde o jeden zápas," uvedl Wilander.

Obrazem: Radost, šampaňské a dojetí. Češi jsou ve finále Davis Cupu Obrazem: Radost, šampaňské a dojetí. Češi jsou ve finále Davis Cupu Prohlédněte zde

Nadal není podle Wilandera horším hráčem než loni, kdy byl skoro neporazitelný. "Ale už se ví, jak na něj. Každý se o to snaží a hraje míče brzy po odskoku a velice ploché údery," řekl Wilander.

Rovněž aktuální česká jednička Štěpánek je podle Wilandera tenistou, který se nesmí podceňovat.

"Kdo chce hrát se Štěpánkem? Je houževnatý a donutí hrát soupeře špatně," konstatoval Wilander, který má hráče světové špičky přečtené. Snaží se každý týden sledovat tenis v televizi a sám je komentátorem Eurosportu.

reklama