reklama

Legendární Kerri nic nebalí. Kterého titulu si cením nejvíce? Toho z příští olympiády, hlásí

Ambice Kerri Walshové Jenningsové těsně před čtyřicítkou? Zlato z olympiády v Tokiu. Ambice Kerri Walshové Jenningsové těsně před čtyřicítkou? Zlato z olympiády v Tokiu. autor: ČTK
Získala tři olympijská zlata, tři tituly mistryně světa, stala se ikonou beachvolejbalu a v srpnu oslaví 40. narozeniny. Přesto není pro Kerri Walshovou Jenningsovou konec kariéry téma. Fenomenální Američanka chce po boku o rok mladší parťačky Nicole Branaghové vyhrát olympijské hry v Tokiu. Na turnaji v Ostravě neprošly ani do osmifinále a porážku z mečbolu od krajanek Sary Hughesové a Summer Rossové kousaly těžce.

Souboj o osmifinále jste ztratily jen těsně. Jak velké je zklamání?

Byl to zápas nahoru dolů. Chvílemi jsme si vytvořily velký náskok, ale pak jsme se dostaly do problémů. Jako bychom to vzdaly, přitom už soupeřky byly nalomené. Tahle porážka opravdu hodně bolí. Sarah a Summer jsou dobrý tým, ale my jsme měly vyhrát. Nicole hrála skvěle.

Jste se Sarou Hughesovou a Summer Rossovou velké rivalky?

Nijak zvlášť. Rivalkami jsou pro nás hráčky z celého světa, nestaráme se o to, proti komu hrajeme. Ale jak říkám, porazily jsme se samy, já jsem nás porazila. Respektuju všechny hráčky, i Saru se Summer.

Třikrát jste vyhrála olympijské hry, třikrát mistrovství světa. Co vás v 39 letech stále motivuje, abyste dál hrála beachvolejbal?

Chtěla jsem vyhrát tady, to byla velká motivace. Chci se pořád zlepšovat a cítím, že ve mně stále dříme potenciál. Zápasy jako tento poslední vás nutí pokračovat v práci. Miluju to, to je má motivace.

Pohání vás také touha měřit se s mladšími generacemi?

Samozřejmě. Čím jsem já starší, tím mladší hráčky potkávám. (smích) Je to zábava, věk není nic víc než číslo, vůbec nad ním nepřemýšlím.

Není prohra jako prohra. České favoritky vyřazení oplakaly, druhý pár si odnesl životní zážitek Není prohra jako prohra. České favoritky vyřazení oplakaly, druhý pár si odnesl životní zážitek Čtěte zde

Váš krajan John Hyden hraje na nejvyšší úrovni v 45 letech. Dá se říct, že je svým způsobem vaším vzorem?

Ne, to bych neřekla. Respektuju všechny sportovce a říkám, že by se nikdo neměl ohlížet na věk. Proto nemám podobné otázky ráda.

Kterého titulu si ceníte nejvíce?

Toho, který ještě přijde. Ten bude pro mě nejcennější.

Takže cílem je uspět s Nicole Branaghovou v Tokiu 2020?

Hned příští týden máme další turnaj, na ten se zaměříme nejdříve. Ale ano, Tokio je samozřejmě velký cíl. V Riu jsem získala bronz a chtěla bych kariéru zakončit zlatou medaili z olympiády. Je před námi spoustu práce, abychom se vůbec kvalifikovaly. Hlavně je třeba zlepšit koncovky setů a zápasů.

Na kurtu prožíváte každou výměnu, plácáte si s podavači, za každé situace působíte velmi živě. Je to pro vás důležité?

Ano, určitě. Když jsme u podavačů, cením si jejich práce snad jako nikdo jiný. Dělají těžkou práci a jsou velmi milí. Snažím se k nim chovat stejně a věřím, že se mi to bude vracet.

Jak jste si užila premiérový turnaj v Ostravě?

Byl skvělý. Děti, dobrovolníci, podavači míčů - byli úžasní. Je to nový turnaj a uvedl se velmi dobře. Všechno bylo na nejvyšší úrovni, moc se nám líbil i hotel. Ceníme si tvrdé práce organizátorů.

Co říkáte na dost neobvyklé okolí starých železáren?

Ano, je to docela zvláštní, ale svým způsobem krásné. Také proto miluju beachvolejbal, podívám se s ním na různá místa po celém světě.

Byla jste v České republice někdy před tímto turnajem?

Marně vzpomínám, myslím, že ne. Přijela jsem tady kvůli turnaji, který mi poskytl určitý pohled na českou zemi. Teď se porozhlédnu trochu více.

Žhnoucí písek, vyčerpávající výměny a české krásky v akci. Plážové radovánky pod pecemi začaly Žhnoucí písek, vyčerpávající výměny a české krásky v akci. Plážové radovánky pod pecemi začaly Prohlédněte zde
reklama