reklama

Lepší plat než LeBron. Paul bude díky nové smlouvě patřit k nejbohatším basketbalistům

Chris Paul Chris Paul autor: Reuters
Podle médií vynese nový kontrakt třiatřicetiletému Paulovi celkem 160 milionů dolarů (3,5 miliardy korun).

Houston - Basketbalista Chris Paul podepsal v NBA čtyřletou smlouvu s Houstonem, která z něho učinila jednoho z nejlépe placených hráčů soutěže. Klub její výši neoznámil, podle médií vynese nový kontrakt třiatřicetiletému Paulovi celkem 160 milionů dolarů (3,5 miliardy korun).

Takovou smlouvu nemá ani LeBron James, považovaný za největší hvězdu ligy. Ten se po odchodu z Clevelandu domluvil s Los Angeles Lakers taktéž na čtyřletém kontraktu, podle nějž si vydělá 154 milionů dolarů.

Paul přišel do Houstonu před rokem z Los Angeles Clippers a pomohl Rockets stát se nejlepším celkem základní části, v níž mužstvo prohrálo jen 17 z 82 utkání. Ve finále Západní konference pak Houston podlehl pozdějším šampionům z Golden State 3:4 na zápasy, přičemž Paul kvůli zranění ve dvou posledních duelech nehrál.

V uplynulé sezoně si Paul vydělal 24,6 milionu dolarů a podle ESPN byl s touto částkou mezi ligovými hráči devatenáctý. Ani lukrativní nová smlouva ho nevytáhla na první místo, v příštím ročníku NBA z ní dostane 35,7 milionu a bude čtvrtý. Těsně ho předčili Russell Westbrook z Oklahomy a James, finančnímu žebříčku pak s 37,5 milionu vévodí opora obhájců titulu Stephen Curry.

reklama