Liberec v závěrečném vystoupení ve volejbalové Lize mistrů podlehl Rzészowu

1. 3. 2017 20:22
Volejbalisté Dukly Liberec se rozloučili s Ligou mistrů porážkou v polském Rzeszówě 1:3 na sety. Úřadující český šampion sice získal úvodní sadu poměrem 25:20, ale další ztratil 18:25, 19:25, 18:25. Ve skupině B skončili Severočeši poslední a výsledek na tom už nemohl nic změnit.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: ČTK

Rzészow (Polsko) - Liberec zpočátku zaskočil favorita podobně jako v půlce února doma italskou Civitanovu. Dukla většinu první sady vedla a v koncovce náskok ještě navýšila. Od druhého setu ale kraloval polský celek počínaje servisem a konče razantním útokem. Svěřenci Michala Nekoly už se ani jednou nedostali v setu přes dvacet bodů.

Liberec hrál Ligu mistrů podruhé za sebou a tentokrát dopadl o něco lépe než v minulém ročníku, kdy v šesti zápasech získal jen dva sety. Na úvod této sezony LM získal za prohru s Rzeszówem 2:3 bod a pak přidal zisk ještě dvou setů.