Liberečtí v Lize mistrů padli, také Zlín v evropském poháru neuhrál ani set

5. 11. 2015 20:01
V úvodním zápase volejbalové Ligy mistrů podlehla Dukla Liberec polskému Belchatówu 0:3. Další český tým v evropských pohárech Fatra Zlín podlehla rovněž 0:3 rumunské Craivě v poháru CEV.
Ani jednomu českému týmu se dnes v evropských pohárech nedařilo.
Ani jednomu českému týmu se dnes v evropských pohárech nedařilo. | Foto: Reuters

Liberec - Volejbalisté liberecké Dukly Liberce prohráli ve svém prvním utkání v Lize mistrů s polským Belchatówem jasně 0:3. Domácí potrápili favorita skupiny E i celé soutěže jen ve druhé sadě, než podlehli 16:25, 22:25 a 19:25.

Ze začátku byl cítit respekt domácích ze silného soupeře a první bod získali až při čtvrté rozehře. Náskok polského týmu rychle narůstal a potvrzovala se individuální kvalita kádru Belchatówa. V hokejové hale se Liberečtí snažili riskovat podání více, než jsou zvyklí, a často chybovali. O první set přišli bez většího odporu.

Ve druhém setu zahrála Dukla první úspěšný blok, chytla se a méně chybovala. Dlouho se držela ve hře a vedla 16:14. Hvězdný Wlazly pomohl osminásobnému polskému mistrovi rychle srovnat a koncovku si favorit pohlídal. Ve třetím setu se znovu projevil rychlejší a důraznější útok Belchatówa. Liberec prohrával už o devět bodů. V závěru jen využil střídání soupeře a prohra v sadě nebyla tak vysoká.

Druhý zápas čeká Duklu 17. listopadu v belgickém Roeselare, které už ve středu prohrálo s italským celkem Lube Civitanova 1:3.

Zlínští už asi nepostoupí

Volejbalisté Fatry Zlín prohráli v úvodním utkání prvního kola Poháru CEV na domácím hřišti s rumunskou Craiovou hladce 0:3. Utkání trvalo pouhých 74 minut. Do odvety pojedou za dva týdny jen s minimální nadějí na postup. Oproti soupeři zaostával sedmý tým české extraligy zejména na síti, kde rumunský tým vynikal přesnějšími bloky a důraznějším útokem.

Zlín po většinu zápasu jen dotahoval ztrátu. V úvodním dějství po nevydařené střední pasáži se Zlínu podařilo stáhnout náskok soupeře na rozdíl jediného bodu (19:20). Posledních pět míčů ale uhrál rumunský tým. Obdobný průběh s nevydařenou koncovkou měla i třetí sada. Zlín měl hlavní opory v Kolářovi s Vašíčkem.

"V rozhodujících fázích jsme bohužel dopláceli na nevynucené chyby. Nedokázali jsme soupeře zatlačit útokem, citelně nám chyběl zraněný smečař Hupka," řekl ČTK trenér Zlína Roman Macek.