LM: Volejbalistky Prostějova přepsaly historii.Jdou dál

jar
12. 1. 2010 22:45
Obratem z 0:2 na 3:2 si zajistily postup do play-off

Praha - Volejbalistky Prostějova se jako první český tým probojovaly do playoff Ligy mistrů.

V předposledním zápase základní skupiny totiž na palubovce Bialsko-Bialy otočily výsledek ze stavu 0:2 na sety, a pojistily si tak třetí místo ve skupině, ze kterého už je nemohou Polky sesadit.

V domácím zápase vyhrály Prostějovanky 3:2, a tak jim postupová povinnost velila uhrát v Polsku minimálně dva sety. Jenže po dvou prohraných setech to s nimi nevypadalo dobře.

Do třetího setu však přišla na nahrávku dlouhodobě nejlepší česká beachvolejbalistka Soňa Nováková, která hru uklidnila a dařit se začalo i největší hvězdě Hanaček Soaresové.

Závěrečný set pak už byl zcela v rukou hráček Prostějova, které povolily svým soupeřkám uhrát jen sedm bodů.

Závěrečný zápas na půdě Dynama Moskva tak už bude pouhou formalitou.