reklama

Loni si tu nabil obličej. Nyní chtějí Moravec a spol. v Anterselvě lepší výsledek

Ani u Ondřeje Moravce nepatří italská Anterselva mezi nejoblíbenější destinace. Ani u Ondřeje Moravce nepatří italská Anterselva mezi nejoblíbenější destinace. autor: (C) Český biatlon, Petr Slavík
Italská Anterselva českému biatlonu nikdy příliš nepřála. Po včerejším sprintu žen čeká stejná trať i muže.

Anterselva - Po včerejším biatlonovém sprintu žen se dnes v jihotyrolské Anterselvě představí i muži. A bude se na co dívat. Strašlivý úvod sezony je totiž zapomenut a čeští reprezentanti zase okupují čelní příčky závodů Světového poháru.

Ondřej Moravec v pěti individuálních startech, které se během dvou týdnů v Ruhpoldingu jely, vypadl jen jednou z elitní desítky. Dokonce poprvé v sezoně dojel na "bedně".

Dobře si vedl i Michal Šlesingr, který zaznamenal nejlepší výsledek ve stíhacím závodu, když si dojel pro bronz. Velkým příslibem pro tento víkend jsou i poslední výsledky o osm let mladšího Michala Krčmáře.

Ten si totiž před týdnem v Německu vylepšil dosavadní maximum. V závodu s hromadným startem skončil na skvělém pátém místě. "Jsem absolutně nadšený! Nevím, co bych k tomu jinak řekl. Vstřebávám to," radoval se Krčmář.

Itálie Čechům nesedí

V Anterselvě však biatlonisty čekají diametrálně odlišné klimatické podmínky. Tamní středisko leží v nadmořské výšce zhruba 1500 metrů a vydržet v náročném prostředí s dechem je leckdy velkým oříškem.

Podobně jako ženám, ani mužům se tu nikdy příliš výsledkově nedařilo. Z posledních tří sezon je nejlepším umístěním českého biatlonisty desáté místo Ondřeje Moravce. Loni tu však měl zaděláno na výborný výsledek, když se na střelnici ani jednou nemýlil. 

Poté ale upadl obličejem dopředu přímo do čerstvě napadaného sněhu, a navíc se musel vracet pro ztracenou hůlku a přišel tak o cenné vteřiny i naději na dobré umístění.

Štafeta s cizími lyžemi

Minulý týden v Ruhpoldingu měl ale jiné starosti. Trápila jej máza lyží. Zoufalství bylo dokonce takové, že si na štafetový závod vypůjčil vybavení od kolegy Jaroslava Soukupa.

"Snad všechny nás tam trápily lyže. Na štafety jsem si opravdu vzal pár od Jardy. Na podmínky, které tam panovaly, jsem prostě nedokázal najít žádné vhodné svoje náčiní. V Itálii to snad bude lepší," řekl pro oficiální stránky českého biatlonu Moravec.

Jak sprint, který budete moct sledovat v našem online přenosu ZDE, dopadne, se ukáže. Jisté však je, že v týmu panuje velice dobrá nálada. Takhle do kopce pomohl Adam Václavík Michalu Šlesingrovi.

Když už Boušek nemůže, kamarád mu pomůže 🐴 😆❄#musimesipomahat 🇮🇹

Fotka zveřejněná uživatelem Adam Václavík (@adam_vaclavix),

reklama