reklama

Los US Open: Berdycha prověří mladík, Kvitovou kvalifikantka

Tomáš Berdych Tomáš Berdych autor: Reuters
Los US Open rozhodl o tom, že Tomáše Berdycha na úvod prověří americký talent.

New York - Hned dva hráči s divokou kartou na US Open dostanou české tenisty v prvním kole. Rozhodl o tom čtvrteční los. První z nich dvaadvacetiletý Bjorn Fratangelo vyzve nasazenou šestku Tomáše Berdycha. Ten je ve čtvrtině pavouku se Švýcarem Rogerem Federerem, který by tedy na něho mohl číhat v případném čtvrtfinále.

Druhého držitele divoké karty potřebuje porazit Lukáš Rosol. Bude jím domácí osmnáctiletý Jared Donaldson, 146. na okruhu.

Na Radka Štěpánka se pokusí vyzrát Marsel Ilhan z Turecka a na Jiřího Veselého Ital Paolo Lorenzi.

Mnohem ostřejší byl los pro desítku českých tenistek. Petra Kvitová a Karolína Plíšková z toho vyšly nejlépe. Obě změří síly s kvalifikantkami. Třetí členka první desítky Lucie Šafářová se v 1. kole potká s Ukrajinkou Lesjou Curenkovou, která se tento týden stejně jako ona dostala do čtvrtfinále turnaje v New Havenu.

Těžká prověrka bude první zápas pro Lucii Hradeckou, které los určil Bělorusku Viktorii Azarenkovou, neraduje se zřejmě ani Barbora Strýcová, kterou čeká letošní semifinalistka French Open Švýcarka Timea Bascinszká. Těžkou protivnici má také Denisa Allertová, která jde na Španělku Carlu Suárezovou-Navarrovou, Kateřina Siniaková zase Polku Agnieszku Radwaňskou.

Petra Cetkovská okusí zápas s domácí Christinou McHale, americkou tenistku vyzve také Klára Koukalová, které z osudí vypadla Madison Keysová. Tereza Smitková, která od French Open nevyhrála zápas v hlavní soutěži turnaje WTA, si bude muset poradit s Rumunkou Cristinou Mituovou, která právě na letošním pařížském grandslamu vyřadila Karolínu Plíškovou.

reklama