reklama

Lyžařské MS prý nemá dobrovolníky, Neumannová to popírá

ilustrační foto ilustrační foto autor: Ondřej Besperát, Aktuálně.cz
Podle LN je šampionát v Liberci v ohrožení

Liberec - Lyžařské mistrovství světa 2009 v Liberci přichází o své dobrovolníky, na jejichž práci je šampionát naprosto závislý.
Podle Lidových novin si stěžují na nedostatek komunikace s vedením organizačního výboru v čele s Kateřinou Neumannovou.

Na internetu nespokojení členové dobrovolnického Teamu Liberec 2009 založili stránky, na kterých spekulují, že jich ze 1 700 zbylo jen několik desítek. Zářijovou schůzku dopravní sekce, která by měla čítat 450 lidí, totiž navštívilo pouhých čtyřicet jedinců.

"Účast 40 osob ale neznamená, že v té sekci je z 450 lidí najednou jen 40. Velké množství se jich omluvilo pro pracovní, nebo osobní povinnosti. Se všemi jsme se telefonicky kontaktovali a zjišťovali jsme, zda mají zájem i nadále být v Teamu. Konkrétně z této sekce se rozhodlo odejít asi 15 % osob," brání se nařčení nový manažer dobrovolnické sekce Denis Tomáš.

Neumannová má pro Liberec ředitele, ale čeká ji žaloba

"Komunikace není žádná. Za celé tři měsíce nezorganizovali jedinou schůzku. Přihlásila jsem se proto, že se celý život věnuji lyžování, ale tohle jednání je nešťastné a otrávilo mě to," řekla listu jedna z dobrovolnic.

Podle současného vedení organizačního výboru žádný odliv dobrovolníků nenastal a informace Lidových novin jsou prý mystifikací. "Počet přihlášených dobrovolníků je 1569, oproti situaci v roce 2006, kdy jich bylo 1740, došlo tedy k poklesu přibližně o 10 %," stojí v tiskovém prohlášení.

"V následujících dnech všichni obdrží dopis, v němž budou informováni o novém složení lidí v sekci Team Liberec 2009 a o aktivitách, které chystáme a také o nové koncepci," odmítá Denis Tomáš obvinění LN.

Neumannová má problém, nikdo s ní nechce pracovat

reklama