reklama

Lyžování v Beskydech. Plné novinek

Praha - Sněhu stále poskrovnu, vlekaři nešťastní a lyže leží v koutě. Novinek je i přesto na svazích některých beskydských sjezdovek dost.

Javorový, Dolní Lomná, Palkovice, Visalaje, Zlatník

V lyžařském areálu Javorový je novinek hned několik. Rolba, tři sněhová děla a sněžný skútr. Fronty zkrátí moderní bezkontaktní turniketový systém. Milovníci prudkých svahů budou moci pokořit i černou sjezdovku, která se dočkala svého znovuotevření. 17. února zde proběhne středoevropský pohár ve skialpinismu.

V nedalekém středisku Armáda v Dolní Lomné dvojnásobně rozšířili sjezdovku a vybudovali rozvodovou stanice, která zkvalitní chod vleku. Tolik oblíbené lyžování za domem v Palkovicích je vylepšeno o úpravu sjezdovky před večerním lyžováním. Na sjezdovce Visalaje-Radegast přichystali nový systém turniketů a se sněhem pomohou dvě další sněžná děla. Na Zlatníku zase mají novou rolbu.

Velké Karlovice, Soláň, Vranča

V lyžařském středisku Razula ve Velkých Karlovicích rozšířili spodní části sjezdovky, což sníží počet případných kolizí při dojezdech. Od loňského roku čeká na návštěvníky snowtubing. Letos budou sportovní víkendové dny zpestřeny předváděcími akcemi i hudební produkcí.

Ve středisku Kyčerka ve Velkých Karlovicích již letos nebudete muset platit na parkovišti, je zdarma. Také uvidíte nové překážky pro snowboardisty a stroj na úpravu sněhu. V areálu na Soláni podle pana Horáka lyžaři ocení rozšíření zdejší nejdelší sjezdovky a skibus, který je bude dopravovat od zastávky autobusu, z chat a ze záchytného parkoviště.

Poslední novinkou je dětský vlek vybudovaný společně s půjčovnou lyží a snowboardů a lyžařskou školou. V Novém Hrozenkově také mimo sezónu nezaháleli. Především vyměnili starý vlek za nový, s větší kapacitou. Letos bude také možné lyžovat na sjezdovce Dujčák za tmy, při umělém osvětlení. Poslední novinkou je skicrossová trať s množstvím terénních překážek.

Bílá, Řeka,  Morávka a Gruň

Ve známém středisku Ski Vítkovice v Bílé je největší změnou moderní čtyřsedačková lanovka a zbrusu nová 1050 metrů dlouhá sjezdovka s osvětlením a kompletním zasněžovacím systémem. Lyžaři budou procházet bezkontaktními turnikety. Středisko v Řece nabídne hned tři novinky na malé sjezdovce.

lyžař Foto: Reuters

Na místě původního vleku je to nová dvojkotva. Snowboardisté se budou moci vyřádit ve snowparku s nerezovými i sněhovými překážkami. I zde na malém vleku začínají v letošní sezóně uměle zasněžovat. Na velké, téměř 1300 metrů dlouhé sjezdovce čeká lyžaře nový vysokokapacitní vlek také typu dvojkotva.

V areálu Sviňorky na Morávce budou zasněžovat více než v loňské sezóně díky nové technice. Nový horský traktor pomůže při údržbě příjezdových silnic i parkoviště, které bylo navíc rozšířeno. I běžkaře čekají letos zlepšení. Běžecká trasa již překročila délku dvaceti kilometrů. Středisko MSA Gruň zakoupilo traktor s frézou na úpravu příjezdu i nové turnikety.

Mosty u Jablukova, Pustevny

V Mostech u Jablunkova mají dvě nové sněhové rolby, které budou upravovat nejen sjezdovky, ale i běžecké tratě. Novinkou je rozšíření směrem na Bukovec, Písek a Hrčavu. Sportovce i rekreační běžkaře čeká více než 40 kilometrů stop. Lákadlem je i moderní bezdotykový odbavovací systém.

V největším beskydském areálu na  Pustevnách zdokonalili zasněžovací systém a vytvořili bezpečnější dojezd na malé sjezdovce. Pro milovníky běžeckého lyžování je dobrou zprávou nová tréninková běžecká stopa vedoucí z Pusteven na chatu Zmrzle.

Teď již záleží jen na počasí, kdy budete moci vyzkoušet všechny uvedené novinky na vlastní kůži.

reklama