reklama

Má poslední šanci na olympiádu. Boxer Chládek si věří

autor: Aktuálně.cz
Na OH naposledy startovali z českých boxerů Kraj a Konečný v Sydney 2000.

Praha -  Už jsou na místě. Čtyři čeští mušketýři se v tureckém Trabzonu pokusí úspěšně vybojovat svou „mission impossible". Jak zní? Účast kteréhokoliv z nich na olympijských hrách v Londýně. Nejblíže k první účasti českého boxera na olympiádě po dvanácti letech měl Zdeněk Chládek (21), kterému loni na MS v Baku unikla místenka do Londýna o jednu příčku.

Nyní se pokusí nejlepší český amatérský boxer urvat na finálním kvalifikačním olympijském turnaji poslední vstupenku ve své váze mezi vyvolené. Spolu s ním odletělo do Turecka i trio Patrik Veliký, Miroslav Šerban a Robert Bilík.

Během Grand Prix v Ústí vás před dvěma týdny trápily zraněný kotník a loket. Jak jste na tom zdravotně nyní?

"Momentálně je vše v pořádku. Kotník je už úplně vyléčený, i když jsem si ho ještě po ústecké Velké ceně jednou vyvrknul. V Turecku už ho nebudu do boty ani tejpovat. Co se lokte týká, tak ten jsem za celé dva týdny přípravy pocítil snad jednou."

Dále ze sportu:

 • Červenka zařídil Omsku první výhru ve finále KHL
 • Závod pohlaví: Gebrselassie bude stíhat Radcliffeovou
 • VIDEO Gladiátoři: místo gólů boural Ovečkin obra Cháru
 • V sobotu jste plánoval si ověřit formu na extralize mezi Ústím a Děčínem...

  "… Ale nakonec jsem neboxoval, hosté mi nepostavili soupeře."

  Litujete toho nebo jste naopak rád? Zranit se těsně před životním turnajem, to by bylo hodně nepříjemné.

  "To je pravda. Nakonec je dobře, že jsem si mohl pořádně odpočinout, vyladit váhu. Momentálně jsem už v poslední fázi lehkého vylaďování formy."

  A cítíte, že ji máte?

  "Cítím se skvěle, ale teprve se ukáže, jak se budu cítit v Turecku. Bude tam trošku jiné klima než tady v Česku, což by mi ale mělo vyhovovat, mám rád teplo."

  Jste nervózní nebo se spíše do Turecka těšíte?

  "Na box se těším a přiznávám, že i na dovolenou, na kterou vyrážím hned po turnaji. Sezóna byla přece jen dlouhá a už cítím únavu. Odjet tam s nominací na olympiádu by bylo skvělé. Jinak jsem už v Turecku několikrát byl, i když přímo v Trabzonu ještě ne, takže zhruba tak vím, co mě čeká."

  OBRAZEM Pot, krev, dieta. Boxer Konečný trénuje na svůj životní zápas OBRAZEM Pot, krev, dieta. Boxer Konečný trénuje na svůj životní zápas Prohlédněte zde

  Minulý týden se stal profesionálním mistrem světa Lukáš Konečný, motivuje vás před Tureckem jeho úspěch a i fantastická brněnská kulisa?

  "Máte pravdu, atmosféra v Brně byla opravdu skvěla. Sám vím, jaké to je. A věřím, že kdybych boxoval já v Ústí nebo Teplicích, také by na mě přišlo tolik lidí. Ostatně to se potvrdilo i na Grand Prix, kde jsem za sebou měl celou halu. Ale pro mě jsou motivací vlastní výkony, jdu si svou cestou, nesleduji jiné boxery. Pokud je pro mě někdo vzorem, tak můj otec."

  Vy v Ústí, Lukáš v Brně. Oba jste se přesvědčili o tom, co dokáže udělat podpora fanoušků a kolik jich v Česku máte. Co byste jim vzkázal?

  "Rád bych je poprosil, aby mi drželi palce a já naopak slibuji, že se je pokusím nezklamat. I když všichni víme, že to bude hodně těžké, protože mám laťku ve své váze položenou hodně vysoko. Budu se opakovat, ale uvidíme, jak to dopadne. Nechci natvrdo říkat, že uspěji, protože se to nemusí povést a lidé pak budou zbytečně zklamaní. Raději tam nastoupím v roli outsidera a s tím, že mohu překvapit. Formu cítím dobrou, teď ji jen prodat."

  Tvrdé direkty i krvavé šrámy. Takhle se stal boxer Konečný mistrem světa Tvrdé direkty i krvavé šrámy. Takhle se stal boxer Konečný mistrem světa Prohlédněte zde

  Jak na olympijské hry do Londýna?

  - Celá výprava odletěla do severotureckého Trabzonu ve středu ráno v 6:45 hodin letem z Vídně. Tvoří ji trenér Miroslav Vrba, prezident ČBA Mgr. Svatopluk Žáček a čtyři boxerští mušketýři - Patrik Velký v kategorii do 56 kg, Miroslav Šerban ve váze do 60 kg, Zdeněk Chládek ve váze do 64 kg a Robert Bilík v kategorii do 69 kg.

  - Samotný kvalifikační turnaj pro londýnské OH startuje v sobotu 13. dubna tradičním mítinkem boxerů, trenérů i rozhodčích a vážením. Rozhodující boje jsou na programu v neděli 22. dubna.

  - Momentálně ani jeden z českých boxerů nemá zajištěnou účast. Nejblíže byl hrám Zdeněk Chládek, který na loňském MS v Baku skončil na 11. místě, přičemž letenky do Londýna si zajistila desítka nejlepších.

  - Naposledy startovali čeští boxeři na OH v Sydney, kde se představil Lukáš Konečný (vypadl v 1. kole v lehké velterové váze do 63,5 kg) a Rudolf Kraj, který vybojoval ve váze do 81 kg stříbrnou medaili.

  - Volná místa v jednotlivých váhových kategoriích českých zástupců:
  Patrik Velký, váha do 56 kg - zbývají čtyři volná místa
  Miroslav Šerban, váha do 60 kg - zbývají čtyři volná místa
  Zdeněk Chládek, váha do 64 kg - zbývá jediné volné místo
  Robert Bilík, váha do 69 kg - zbývají dvě volná místa.

  reklama