reklama

Maki má boreliózu, beachvolejbalistky se odhlašují z turnajů

Markéta Sluková. Markéta Sluková. autor: CPA
Plážové volejbalistky Markéta Sluková s Kristýnou Kolocovou nestihnou kvůli nemoci prvně jmenované republikový šampionát.

Praha - Lékaři ve středu potvrdili, že česká plážová volejbalistka Markéta Sluková onemocněla lymskou boreliózou. Úspěšný pár, který hráčka přezdívaná Maki tvoří s Kristýnou Kolocovou, tak nestihne nejen Grand Slam cup v Moskvě, ale ani mistrovství České republiky v Opavě.

"Markéta onemocněla lymskou boreliózou, kterou navíc zkomplikoval zánět dýchacích cest," uvedl rakouský trenér dvojice Simon Nausch.

Škoda, holky byly ve skvělé formě

Zdravotní důvody vyřadily pátou dvojici z loňské olympiády už z víkendového startu na pražském Super Cupu, do Moskvy tým neodletěl a dnes už hráčky vědí, že vynucená pauza bude bohužel delší.

„Lékař nám oznámil, že budeme muset vynechat jak Moskvu, tak český šampionát. Je to škoda, protože Kristýna s Markétou byly ve skvělé formě a chystaly se to předvést na všech třech akcích,“ uvedl Nausch, kterého mrzelo, že se o víkendu objevily názory zpochybňující důvody absence jeho svěřenkyň na pražském turnaji.

Kdyby hrála, mohlo jí to ohrozit na životě

„Super Cup jsme takticky nevynechali. Maki se celý týden snažila dát dohromady, aby se mohly s Kiki zúčastnit jak Super Cupu, tak turnaje v Moskvě. Ani jeden tým, který se zúčastnil Super Cupu v Praze, nás v roce 2013 neporazil. Navíc moskevské akce se nezúčastní kompletní světová špička,“ připomněl, že taktický záměr by neměl příliš smysl.

Nausch je nakonec rád, že své svěřenkyně nehnal do boje přes zdravotní potíže. „Jsem rád, že jsem věřil vlastním instinktům a nepodlehl přirozenému tlaku. Pokud by Markéta nastoupila, mohlo jí to ohrozit na životě,“ dodal kouč

reklama