reklama

Malyszova rozlučka je vyprodána. Nemá však kde skákat

Adam Malysz se loučí ve 33 letech Adam Malysz se loučí ve 33 letech autor: Reuters
Pořadatelé zatím nemají pronajatý můstek v Zakopaném

Praha - Ještě jednou na vlastní oči vidět ´orla´ Adama v akci.

To je přání tisíců příznivců polského národního hrdiny a legendy skoku na lyžích Adama Malysze, který se loučí se svou aktivní kariérou.

K příležitosti jejího ukončení se má 26. března konat velkolepá rozlučka. Kromě skokanské exhibice, kde kromě Malysze nebude chybět ani většina velikánů tohoto sportu, má program čítat i koncert nebo leteckou show.

Čtěte také:
Legenda Malysz po sezoně ukončí skokanskou kariéru

Vstupenky na tuto megaakci nejsou nikterak levné - od 70 do 450 zlotých (až cca 2800 korun), přesto už je všech 22 tisíc lístků prakticky vyprodaných.

Adam Malysz, polský rekordman ve skocích na lyžích Adam Malysz, polský rekordman ve skocích na lyžích Foto: Bleskově

Jenže zatím není kde skákat.

Benefice se má konat na tradičním můstku Wielka Krokiew v Zakopaném, jenže  pořádající agentura Testa Communications stále ještě nemá podepsanou smlouvu o jeho nájmu. Zdá se, že půjde hlavně o výši ceny za pronájem, která se u takové akce může vyšplhat do velkých výšek.

Samotnému Malyszovi je z toho hodně smutno. "To je akce Adama. Lituje toho, co se děje. Řekl mi, že si pro svou rozlučku mohl vybrat kterýkoli můstek na světě. Rozhodl se pro Zakopané, kde by se takovéto situace vůbec nenadál," tlumočila Malyszova slova šéfka pořádající agentury Katarzyna Ziemská.

reklama