reklama

Konečný jde do životního zápasu. Manželka se těší, až skončí

Manželka i maminka Lukáše Konečného vždy podporovaly, přesto se těší, až pověsí rukavice na hřebík. Manželka i maminka Lukáše Konečného vždy podporovaly, přesto se těší, až pověsí rukavice na hřebík. autor: Promomedia s.r.o./Nicolas Kraus
Rozhovor s Jarkou Konečnou, manželkou nejúspěšnějšího českého profesionálního boxera Lukáše Konečného.

Praha – V pátek dopoledne vyprovodila na pražské letiště Václava Havla svého milého, ve středu za ním vyrazí do hlavního města Spojených států sama. Jaromíra Konečná je po boku nejúspěšnějšího českého boxera historie celou jeho profesionální kariéru. Nyní se již těší, až ji Lukáš Konečný definitivně završí.

„Myslím, že nyní bude mít konečně více času na svojí rodinu, že si ho doma pořádně užijeme a hlavně mu opadne ten maximální stres,“ vyprávěla Konečného žena a matka tří krásných dcer před odletem. Konečného štístka ale nechají manželé doma na starost babičkám...

Jarko, jak to všechno kolem Lukášova zápasu prožíváš?

Já jsem nyní sama ve velkém pracovním koloběhu, takže to zas tolik neprožívám.

Jak to bude. Letíš nakonec také do Washingtonu?

Letím, ve středu. Je to jedinečná příležitost zažít něco podobného v Americe, takže jsem ráda, že budu moct letět. Určitě lepší letět za Lukášem, než trnout doma co se děje.

Jsi ráda i za to, že je všechno kolem zápasu absolvuješ naposledy?

Svým způsobem jsem ráda i za to, ano.

Jak se vlastně na tu změnu těšíš, až budeš mít Lukáše doma?

Vůbec netuším, jaké to bude, ale těším se na to. Myslím, že budeme mít na sebe více času jako rodina a že on sám už nebude v takovém stresu.

Jaký je Lukáš nyní před svojí derniérou? Bere ten zápas jako odměnu?

Je to pořád stejné, vždy jde do přípravy naplno, zároveň bere zápas s Quillinem jako velkou výzvu, jak neustále opakuje. A samozřejmě i jako velkou odměnu. Boxovat v Americe se jen tak každému nepodaří.

Jak těžké pro tebe byly ty poslední dva měsíce? Poté, co skončila firma, která Lukášovi připravovala „krabičkovou dietu“, jsi mu vyvářela ty...

Tím, že jsem věděla, co krabičky obsahovaly, tak to nebyl takový problém. Jen jsem nakoupila kvalitní suroviny, připravila, Lukáš měl všechno připravené v balíčcích v mrazáku i s gramáží a pak si to jen sám na páře upravil.

Takže byl tentokrát více v pohodě?

Možná i byl. Byl hodně doma, necestoval tolik do Německa. Testy od nich vycházely celou dobu skvěle, takže možná i proto byl po celou dobu hodně uvolněný a v klidu.

Quillin je možná nejtěžší soupeř jeho kariéry, jaké budou tvé pocity coby jeho manželky. Přece jen to ženy boxerů pochopitelně hodně prožívají...

Zatím o tom nepřemýšlím. Ta největší nervozita mě přepadne asi až budu také odlétat, možná až tam během těch tří dnů.

Lukáš říká, že je velký outsider. Jak těžké je pro tebe věřit tomu, že může vyhrát?

Možná je to i paradoxně lehčí. Když je braný jako outsider, je to jiné, příjemnější. Může totiž jen překvapit a to on umí.

Máš strach o jeho oči, se kterými měl v minulosti problémy?

Lukáš říká, že to zvládne, že to jde, že ho to neomezuje. A když to říká, tak mu věřím.

reklama