Byla to velká party, Victor Matfield si dal s fanoušky pivo.
Jihoafričané měli už v poločase šestnáctibodový náskok...
... a získali tak ze světového šampionátu čtvrtou medaili.
30. 10. 2015 22:39
Třetí největší sportovní akce světa – mistrovství světa v ragby – zná bronzové medailisty. Jsou jimi hráči JAR, kteří v utkání o třetí místo porazili Argentinu 24:13.

Londýn – Ragbisté Jižní Afriky porazili Argentinu 24:13 a na mistrovství světa v Anglii získali bronzové medaile (utkání jsme sledovali v online přenosu ZDE). Odčinili tak nezdar starý čtyři roky, kdy jako obhájci titulu skončili už ve čtvrtfinále. O titul na současném turnaji budou v sobotu od 17:00 bojovat hráči Nového Zélandu a Austrálie

Jižní Afrika má ze světového šampionátu čtvrtou medaili, k dvěma titulům nyní přidala druhý bronz. Argentinci na zopakování třetího místa z roku 2007 nedosáhli.

Už po pěti minutách hry dostal Springboks do vedení pětkou Pietersen a kopáč Pollard pak postupně zvýšil na 16:0. V druhé půli pak tým JAR posunul skóre na 24:3, až pak se v útoku dostali více ke slovu i Argentinci, ale míč do brankoviště dokázali jedinkrát dopravit až v samém závěru utkání.

Smůlu měl ve vítězném týmu Bryan Habana, který byl několikrát blízko k položení šestnácté pětky na mistrovství světa. Hranici rekordu, o nějž se dělí s legendárním Novozélanďanem Jonahem Lomuem, ale nakonec posunout nedokázal.