reklama

Tokio by zklamaným Češkám nemělo uniknout. Hermannová překvapila myšlenkami o konci

Markéta Nausch Sluková a Barbora Hermannová ještě nemají účast na olympiádě v Tokiu jistou. Markéta Nausch Sluková a Barbora Hermannová ještě nemají účast na olympiádě v Tokiu jistou. autor: fivb.org
Beachvolejbalovému páru Markéta Nausch Sluková, Barbora Hermannová na turnaji Číně těsně unikla možnost s předstihem si zajistit účast na olympijských hrách v Tokiu. V rozhodujícím zápase český pár v třísetové bitvě podlehl úřadujícím mistryním Evropy Tině Graudinové a Anastasiji Kravčenokové z Lotyšska. "Obrovské zklamání, chyběl malý krůček," litovaly Češky.

Byl to opravdu jen malý krůček?

Markéta Sluková (MS): Jistě, vždyť jsme vedly 12:8 a v závěru setu měly ještě dva mečboly. Soupeřky těžily především z pěti es při podání a našich chyb. Turnaj byl fyzicky i psychicky hodně náročný, takže z tohoto pohledu můžeme být spokojené. Bohužel se smutným koncem pro nás.

Hovoříte o chybách, takže komu se podle představ nedařilo?

Barbora Hermannová (BH): Beru to na sebe. Situaci jsem trochu podcenila, chyběla mi větší odvaha. Přitom všechno podstatné se zrodilo během jediné minuty. Markéta předvedla svůj vysoký standard. Je to pro mě poučení a zároveň motivace před další sezonou.

Myslíte si, že šlo o výjimečné selhání?

BH: Zápas s Lotyškami si musím prostudovat a zjistit, co jsem měla udělat lépe. Musím však zároveň přiznat, že trénink před letošní sezonou jsem trochu podcenila, na stresové situace jsem nebyla dobře připravena. Vůbec mi nevyšel turnaj v Ostravě, po němž jsem se chtěla s beachvolejbalem rozloučit. Náš výborný tým mě však přesvědčil, abych na tyto myšlenky zapomněla. V každém případě však na odstranění nervozity a potřebném sebevědomí musím zapracovat ve větší míře než dosud.

Brazilky ve žlutých helmách, česká euforie i písečný vír. Nejlepší fotky z Ostravy Brazilky ve žlutých helmách, česká euforie i písečný vír. Nejlepší fotky z Ostravy Prohlédněte zde

Jaký je názor lídra vašeho páru?

MS: V nepříjemných situacích je potřeba Báru podpořit. A když se dostane do pohody, jsme schopné porazit i špičkové světové páry. Ráda dělám všechny věci ne dobře, chci je mít ve skvělé podobě. A já věřím, že cestu na olympiádu najdeme.

Váš trenér tvrdí, že ze složité situace jste se protlačily do dobré pozice. Má na mysli zdravotní problémy Markéty?

MS: Prožila jsem hodně bolestivé období. Když se mi podařilo vyléčit rameno, zlomila jsem si malíček na noze. Při léčení jsem se řídila vlastně jen svými pocity. Musely jsme sice vynechat evropský i světový šampionát, což byl tlak na moji nervovou soustavu, ale nakonec jsem si uvědomila, že není čas na naříkání nad nějakými bolístkami, šla jsem do boje a podařilo se nám dosáhnout několika pěkných výsledků.

Takže zdravotně jste už v pořádku?

MS: Malíček je už snad vyléčený, ale fyzicky jsem hodně unavená. Potřebovala bych si odpočinout a nasbírat nové síly před příští sezonou. V polovině listopadu však ještě pojedeme na čtyřhvězdičkový turnaj do Mexika a uvažujeme také o jednom turnaji v Číně. Potřebujeme nutně sbírat body do světového žebříčku.

Kudy teď vede vaše cesta na olympijské hry?

BH: Letenku do Tokia si zajistí nejlepších 15 týmů ze světového žebříčku,
což je pro nás dosažitelné. Pokud se nám v příštích zápasech podaří navázat na letošní kvalitní vystoupení, pak by nám účast na olympiádě neměla uniknout. Druhou možností je pak prvenství v Kontinentálním poháru.

Perušič a Schweiner, věčně vysmátí pohodáři. Chemie v týmu je klíčová, říká Kubala Perušič a Schweiner, věčně vysmátí pohodáři. Chemie v týmu je klíčová, říká Kubala Čtěte zde
reklama