reklama

Mašina zastavila zkrvaveného Rockyho. I se zlomenou rukou

Nejdrsnější boxerské bitvy: Matthysse s Provem mezi ně patří Pojďme si připomenout třináct klasických historických bitev, kde se do sebe zaklesli dva tvrďáci, kteří spolu mnohdy svedli gladiátorské souboje na život a na smrt. Foto: Twitter HBO Boxing
Report a ohlasy k boxerskému šlágru víkendu mezi Lucasem Martinem Matthyssem a Ruslanem Provodnikovem.

New York – Na tradičním boxerském místě – v New Yorku - si to v noci na neděli rozdali dva z nejlepších knockoutérů součanosti  v dlouho očekávaném duelu. Argentinec Lucas Martin Matthysse ani Rus Ruslan Provodnikov fanoušky nezklamali. Předvedli epickou bitvu. Co na tom, že bez vytouženého K. O.

Na úvod se sluší říct, kdo ji vyhrál. Přestože byl bookmakery i fanoušky mírně favorizován Provodnikov, na body těsně zvítězil Matthysse. Těsně, leč zaslouženě. Během dvanáctikolové netitulové bitvy v lehké velterové váze vyslal na soupeře neskutečných 1034 úderů. 327 z nich našlo cíl.

Našlo cíl, ale s „Provem“ nedokázala otřást jediná. Ten přesto po zápase uznal: „Nikdy jsem neboxoval z tvrdším a silnějším boxerem, než je Matthysse.“ On sám příliš úderově nezaostal – 775 ran (201 přesných) – i to jsou nadprůměrná čísla.

Provodnikov: Zakázal jsem jim tam hodit ručník

Přesto nebylo o vítězi pochyb. Obličej Provodnikova po zápase byl oteklý, napuchlý, plný podlitin. Nejvíce se ale vyjímalo ošklivě roztržené levé obočí, které si poranil už ve druhém kole. „Na konci každé přestávky jsem svému rohu říkal, že to nesmí za žádné okolnosti ukončit,“ dal Rus svými slovy vzpomenout na legendárního filmového Rockyho, jehož přezdívku nosí.

„Byla to neskutečná bitva. Myslím, že fanoušci by ji chtěli vidět znovu,“ přidal se jeho promotér Art Pellulo. „Dejte mi sem smlouvu a já ji podepíšu,“ doplnil jej ruský ranař, který prohrál počtvrté v kariéře. A opět velmi těsně.

Opakovaného souboje se ale nejspíše nedočká. Rozhodně ne v dohledné době. „Už před zápasem jsem řekl, že Matthysse si v případě výhry zaslouží top soupeře. Uvidíme, jak dopadne duel Mayweathera s Pacquiaem. I když bez ohledu na výsledek, jeho střet s Mannym by mohl být hodně zajímavý. Nyní si ale musí odpočinout,“ řekl promotér večera a manažer argentinské „Mašiny“ Oscar de la Hoya.

Matthysse boxoval půl zápasu s poraněnou rukou

Odpočinek jistě Matthysse ocení. „V šestém kole jsme si poranil o jeho hlavu ruku. Nejspíše bude zlomená,“ prohlásil spokojený vítěz, který se ocitl v problémech jen v závěrech osmého a jedenáctého dějství.

„Tam se mnou skutečně otřásl, má strašnou sílu. Ale já jsem rychle získal zpět svoji stabilitu na nohou a pokračoval ve své práci. Hodně mi pomohlo, že jsem studoval jeho prohraný zápas s Chrisem Algierim,“ připomněl Matthysse předchozí porážku svého sobotního soupeře. Jestliže o té se vedly dohady, tentokrát nebylo, co řešit.

Více jak 12 tisíc fanoušků v Turning Stone Resort & Casino proto ocenilo výkon obou rváčů, poslední minutu závěrečného kola dokonce potleskem ve stoje, což rozhodně nebývá pravidlem. Ne nadarmo zámořská média mluví o zápase roku. „Téměř na den přesně 30 let od bitvy Haglera s Hearnsem, neskutečné,“ usmíval se i přes prohru svého chráněnce Pellulo.

Odveta nebude, Matthysse cílí na Pacquiaa

Absolvování takového duelu, navíc s vítězným koncem, otevírá Matthyssemu mnohé možnosti. Kromě zmíněného setkání s Pacquiaem se opět začalo spekulovat o velkém argentinském šlágru s dalším knockoutérským esem Marcosem Reném Maidanou.

Další variantou by pak mohl neporažený americký talent Terence Crawford, který do lehké velteru vtrhl jen pár minut před soubojem Mattysse vs. Provodnikov dominantní výhrou v šestém kole nad Portoričanem Thomasem Dulormem. A to přece nemůže nechat „Mašina“ jen tak.

reklama