reklama

Souboj maminek a možná Bolt. Zlatá tretra zná první hvězdy

Ilustrační foto. Ilustrační foto. autor: Milan Kammermayer
Šampion na čtvrtce Maslák poběží 26. května na Městském stadionu ve Vítkovicích 300 metrů, Holuša zase místo patnáctistovky zkusí kilometr.

Ostrava - Čerství haloví mistři Evropy Pavel Maslák a Jakub Holuša se na 54. ročníku atletického mítinku Zlatá tretra v Ostravě představí v netradičních disciplínách. Šampion na čtvrtce Maslák poběží 26. května na Městském stadionu ve Vítkovicích 300 metrů, Holuša zase místo patnáctistovky zkusí kilometr.

Podle sportovního manažera Zlaté tretry Alfonse Jucka byl zájem o jejich start na atypických tratích oboustranný. "Chtěli jsme lidem nabídnout něco jiného, než co lze vidět na každém mítinku Diamantové ligy. Na úvod sezony se tyto netradiční tratě oběma atletům hodí, než znovu přesednou na svoji klasiku," řekl novinářům Juck.

Souboj maminek v oštěpu

Zlatá tretra znovu cílí na neobvyklé disciplíny. Další z nich je běh na 600 metrů, jehož protagonistou bude David Rudisha. Nejlepší osmistovkař historie se pokusí překonat světový rekord Američana Johnnyho Graye 1:12,81 z roku 1986.

Juck uvedl, že organizátoři jsou dohodnutí i s oštěpařkou Barborou Špotákovou, která loňský ročník vynechala. Podle Jucka spějí do finále i jednání s jejími soupeřkami Marií Abakumovovou a Christine Obergföllovou. "Pracovně jsme ten závod pojmenovali jako souboj maminek. Bára by ráda splatila dluh divákům a věříme, že se nám podaří získat i další dvě, které se nedávno staly maminkami," řekl Juck.

Rekonstrukce finišuje

Zlatá tretra má k dnešnímu dni potvrzeno sedm známých jmen: Renaud Lavillenie, Bohdan Bondarenko, Anita Wlodarczyková, Vítězslav Veselý, Pavel Maslák, Jakub Holuša, Anežka Drahotová. Pořadatelé však stále živí naději, že se největší hvězdou stane jamajský sprinter Usain Bolt. "Jednáme. Čekají ho první závody na Jamajce a podle nich se bude rozhodovat o dalších startech," řekl Juck.

Letos se už bude závodit na zrekonstruovaném Městském stadionu. Podle předsedy představenstva Vítkovice Arény Kamila Vrubla postupují práce přesně podle harmonogramu. "Do konce dubna musíme předat stadion pořadatelům," řekl Vrubl (aktuální stav si můžete prohlédnout zde).

reklama