Matura byl čtvrtý v kvalifikaci na lety ve Vikersundu

25. 1. 2013 19:04
Jan Matura obsadil čtvrté místo v dnešní kvalifikaci na první závod v letech na lyžích v sezoně ve Vikersundu.
Jan Matura šestým místem v Zakopaném skočil pro svůj nejlepší výsledek ve Světovém poháru. | Foto: skijumping.pl

Vikersund (Norsko) - Jan Matura obsadil čtvrté místo v dnešní kvalifikaci na první závod v letech na lyžích v sezoně ve Vikersundu. Ve dvanáctistupňovém mrazu uspěli také Čestmír Kožíšek a Antonín Hájek, Borek Sedlák se nekvalifikoval.

Matura minulý víkend senzačně vyhrál oba díly Světového poháru v Sapporu a formu potvrdil i po přesunu na mamutí můstek v Norsku. Do závodu se bezpečně kvalifikoval letem 204 metrů, v dnešním prvním tréninku dolétl dokonce ještě o 15 metrů dál.

Kožíšek byl v kvalifikaci dvanáctý za 190 metrů. Český rekordman Hájek, jenž před třemi lety v Planici dolétl na 236 metrů, obsadil za 162 metrů čtyřiadvacátou pozici. Sedlák byl se 144 metry druhý pod čarou postupu na 32. pozici.

Nejdelší let předvedl rakouský favorit Gregor Schlierenzauer, jenž coby předkvalifikovaný dopadl na 226,5 metru. Vítěz Turné čtyř můstků bude ve Vikersundu útočit na 46. triumf ve Světovém poháru, kterým by vyrovnal dosavadního rekordmana Mattiho Nykänena.