Matura skončil v letech na lyžích v Planici desátý

22. 3. 2013 16:21
Skokani na lyžích absolvovali v Planici první kolo závodu Světového poháru v letech na lyžích.
Jan Matura má našlápnuto k dalšímu umístění v první desítce závodu Světového poháru. | Foto: Reuters

Planica - Skokani na lyžích absolvovali v Planici závod Světového poháru v letech na lyžích. V předposledním individuálním závodu sezony Světového pohár skojnčil Jan Matura na desátím místě.

Páteční lety ovládl již jistý vítěz SP Rakušan Gregor Schlierenzauer a připsal si na konto rekordní a jubilejní padesáté vítězství ve Světovém poháru v kariéře.

Bodovali i další dva čeští reprezentanti. Antonín Hájek obsadil po zlepšení v druhém kole osmnácté místo, Lukáš Hlava byl o deset příček horší.

Nejlepší český skokan této sezony Matura přistál v prvním kole přesně na 200 metrech a byl osmý, ale s velkým odstupem za stupni vítězů. V druhém kole ze zvýšeného nájezdu dolétl na 204,5 metru a o dvě místa si pohoršil.

Hájek se zlepšil, ale Hlava klesl

Český rekordman Hájek prošel z prvního kola z posledního postupového 30. místa. Druhý let natáhl na 203,5 metru a polepšil si na 18. pozici. Hlava v druhém kole přidal ke 189 metrům z prvního kola jen půl metru a z 19. místa klesl na osmadvacáté.

Schlierenzauer vedl po prvním kole díky letu dlouhému 217,5 metru. Ve finále mu stačil k udržení prvního místa skok o čtyři metry kratší. Druhý skončil k radosti zaplněných tribun domácí Peter Prevc, třetí byl Polák Piotr Žyla.

Nejdelší let dne předvedl domácí Jurij Tepeš, který v druhém kole přistál na 223,5 metru, což mu pomohlo z desátého na šesté místo. Špatně skončil závod pro Nora Anderse Jacobsena. Druhý muž Turné čtyř můstků v druhém kole po dopadu na 218 metrů spadl, poranil si pravé koleno a byl odvezen do nemocnice.