reklama

Naděje pro OH? Snowboardistka Ledecká byla v Soči šestá

Podívejte se na fotogalerii za areálu v Rosa Chutor, kde se bude za rok konat olympiáda. Podívejte se na fotogalerii za areálu v Rosa Chutor, kde se bude za rok konat olympiáda. Foto: Reuters
Sedmnáctiletá česká snowboardistka Ester Ledecká zajela v dějišti příští olympiády životní závod.

Soči - Snowboardistka Ester Ledecká skončila na Světovém poháru v Soči šestá v paralelním obřím slalomu. Pro sedmnáctiletou reprezentantku to je životní úspěch, ve své premiérové sezoně v SP byla dosud nejlépe jedenáctá před týdnem ve Slovinsku.

V dějišti příštích olympijských her vypadla Ledecká ve čtvrtfinále s Němkou Amelií Koberovou, která nakonec obsadila druhé místo. Ve finále prohrála s Rakušankou Marion Kreinerovou.

Česká snowboardistka startovala v SP popáté v životě a předčila mimo jiné olympijskou vítězku Nicolien Sauerbreijovou z Nizozemska. V průběžném hodnocení disciplíny se posunula na 11. příčku.

Ledecká nicméně dál hodlá kombinovat snowboarding na vrcholné úrovni s alpským lyžováním. Právě kvůli SP v Rusku neodjela na sjezdařské mistrovství světa juniorů, kam byla nominována.

Závod mužů v Soči vyhrál Rakušan Andreas Prommegger.

Světový pohár ve snowboardingu v Soči - paralelní obří slalom:

Muži: 1. Prommegger, 2. Walder (oba Rak.), 3. Flander (Slovin.), ...48. Jelínek (ČR).

Průběžné pořadí SP (po 3 z 12 závodů): 1. Prommegger 2400 b., 2. Fischnaller (It.) 1790, 3. Mathies (Rak.) 1490, ...50. Šindelář (ČR) 36,1, 54. Jelínek 29,8.

Ženy: 1. Kreinerová (Rak.), 2. Koberová (Něm.), 3. Lavigneová (Kan.), ...6. Ledecká (ČR).

Průběžné pořadí SP (po 3 z 12 závodů): 1. Kreinerová 1690, 2. Tuděgeševová (Rus.) 1500, 3. Calveová (Kan.) 1480, ...11. Ledecká 840.

reklama