reklama

Tisk: Slzy místo triumfu. Němkám prý chyběla mentální síla

Němkám prý chyběla mentální síla Němkám prý chyběla mentální síla autor: Reuters
Německá média se opřela do svých tenistek po porážce s českým týmem ve finále Fed Cupu.

Berlín - Německé tenistky ve finále Fed Cupu podlehly českému výběru nečekaně snadno. Tak hodnotí německá média víkendové utkání, v němž se o vítězství České republiky rozhodlo už po třech dvouhrách. Podle komentátorů chyběla Němkám v Praze mentální síla.

"Slzy místo velkého triumfu. V zaplněné tenisové aréně v Praze dostal německý fedcupový tým kolem Angelique Kerberové a Andrey Petkovicové lekci. Šanci na první titul po 22 letech promarnily německé ženy nečekaně jednoznačně," komentovala výsledek finále televize n-tv.

"Kerberovou a Petkovicovou v sobotu úplně převálcovala atmosféra," napsal deník Stuttgarter Nachrichten. Podle něj bylo o vítězi rozhodnuto už po sobotě, kdy Němky prohrály obě dvouhry.

"Německý problém? Fyzička a mentální síla"

"Špičkové hráčky Kerberová a Petkovicová se v Praze představily jako příliš ustrašené a příliš nervózní," uvedl deník Rheinische Post. "Samozřejmě je velkolepý výkon dostat se vůbec do finále prestižní soutěže. O to hořčejší je nechat se porazit tak snadno. Znovu se ukázal hlavní problém ženského tenisu - kondiční předpoklady hráček jsou pro nejvyšší úroveň slabé. Navíc jim chybí mentální síla," napsal list.

Na nedostatek duševní odolnosti poukázal i deník Die Welt. "Negativní série Angelique Kerberové nakonec vydržela. Také v pátém letošním finále šestadvacetiletá hráčka prohrála - a tím se rozplynul sen o třetím německém fedcupovém triumfu," uvedl list.

Ten se poté pozastavil i nad neuvěřitelně dramatickou třísetovou bitvou s Kvitovou v rozhodujícím třetím zápase. "Už se zdálo, že Kerberová zvítězí, vedla 3:0 ve třetí sadě, Kvitovou opouštěly síly, ale velké množství chyb a agresivní hra Češky způsobily, že tak srovnala a nakonec vyhrála," dodává Die Welt.

Gratulovala i konkurentka Vinciová

I titulky v jiných zemích se pozastavují nad atraktivní duelem Kvitové s Kerberovou, která nejčastěji označují thrillerem. "Aby se Kvitová mohla radovat ze třetí fedcupové trofeje, musela zvládnout nervydrásající duel s Kerberovou," uvádí oficiální stránky soutěže.

"V klíčových chvílích strhujícího zápasu se Kvitová mohla spolehnout na nekompromisní údery. Nasázela 70 vítězných míčů a 12 es," píše web televize ESPN.

S gratulacemi pak po zápase přispěchaly na sociálních sítích různé osobnosti. Kromě tenisové legendy Martiny Navrátilové, či daviscupového matadora Radka Štěpánka, kteří se oba mihli v O2 aréně i během finále, to byl například fotbalista Tomáš Necid nebo italská tenistka Roberta Vinciová.

reklama