12. 4. 2016 21:56
Dalším sportovcem pozitivně testovaným na nově zakázanou látku meldonium je rumunská biatlonistka Eva Tofalviová.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík

Salcburk - Dalším sportovcem pozitivně testovaným na nově zakázanou látku meldonium je rumunská biatlonistka Eva Tofalviová. V 37 letech jí může trest ukončit zároveň kariéru. Přistižena byla 8. března při mimosoutěžní kontrole během mistrovství světa v Oslu.

Tofalviová je čtvrtým biatlonistou této sezony, který má potíže s dopingem. Meldonium, zakázané antidopingovou agenturovu WADA od letošního Nového roku, mělo v těle celkově už přes sto sportovců.

Právo na kontrolu B vzorku se rumunská biatlonistka vzdala. Během kariéry vyhrála jeden závod Světového poháru, když původní vítězka v Hochfilzenu v roce 2008 Ruska Albina Achatovová byla rovněž přistižena s dopingem.