reklama

Melich na Tretře hodil za 80 metrů, skončil druhý

Lukáš Melich. Lukáš Melich. autor: Reuters
Český kladivář Lukáš Melich obsadil na Zlaté tretře v Ostravě druhé místo a podruhé v kariéře přehodil osmdesát metrů

Ostrava - Český kladivář Lukáš Melich obsadil na Zlaté tretře v Ostravě druhé místo a podruhé v kariéře přehodil osmdesát metrů. Za deset dní starým osobním rekordem zaostal výkonem 80,16 metru o 12 centimetrů. Od druhého pokusu v soutěži den před hlavním programem mítinku vedl, v poslední sérii ho však přehodil o 69 centimetrů lídr světových tabulek Maďar Krisztián Pars.

Melich prokázal, že má životní sezonu a mohl by v srpnu v Moskvě útočit na medaili z mistrovství světa. Dnes překonal magickou hranici, třebaže byla zima a často pršelo. "Výkon je na tyhle podmínky skvělý," uznal. Obzvlášť, když o víkendu házel v podobných podmínkách na mistrovství Evropy družstev v Dublinu, odkud se vrátil unavený. "Ale samozřejmě jsem chtěl vyhrát, kdo by nechtěl," našel vadu na kráse dnešní soutěže.

I když až do poslední série vedl, věděl, že nemá nic jisté. "Pars je ostřílenej borec. Patří k těm, s nimiž se musí počítat až do posledních pokusů," uvedl Melich. Po Maďarově hodu měl ještě šanci se do čela vrátit. "Snažil jsem se uvolnit, ale už jsem byl malinko unavený," dodal.

Déšť mu nevadil. "Kruh je tu dobrý, drží i za mokra, nesmeká se to. Na výkonu to moc znát nebylo," uvedl Melich. I proto ví, že má formu. "Ale chce to s ní nakládat rozumně. Čeká mě pár závodů a pak už to budeme ladit směrem k Moskvě," vidí šanci na svou první velkou medaili. Na kontě má čtyři z deseti nejdelších hodů roku na světě. "Je to potěšující, kéž by to pokračovalo."

reklama