Memphis ukončil vítěznou sérii Golden State v NBA

17. 12. 2014 9:52
Vítězná série basketbalistů Golden State skončila po 16 zápasech v Memphisu.
Marc Gasol a Mareese Spaights
Marc Gasol a Mareese Spaights | Foto: Reuters

Memphis - Vítězná série basketbalistů Golden State skončila po 16 zápasech v Memphisu. Domácí hráči ve šlágru úterního programu zvítězili 105:98. Tým Warriors našel přemožitele poprvé od 11. listopadu, nicméně stále vede tabulku Západní konference právě před Memphisem.

Domácí Grizzlies zlomili zápas v úvodu druhé čtvrtiny. Tu otevřeli šňůrou 20 bodů a utekli na čtrnáctibodový rozdíl. I když lídr celé ligy v poslední čtvrtině dvakrát snížil na rozdíl jediného koše, Memphis kritickou chvíli vždy zvládl. "Dali nám facku v úvodu druhé čtvrtiny a to byl jediný rozdíl v zápase," řekl trenér poražených Steve Kerr.

Golden State mají po úterku bilanci 21 výher a tří porážek, Memphis je při stejném počtu utkání jen o jedinou prohru horší. K cennému skalpu přispěl 24 body Marc Gasol, Vince Carter dal 11 ze svých 16 bodů během rozhodující šňůry. Klay Thompson byl nejlepším střelcem hostů s 22 body.

Oklahoma City se v úterý mohla opřít o výkony svých opor a vyhrála v Sacramentu 104:92. Russell Westbrook s Kevinem Durantem dohromady dali 58 bodů. Kings, kteří se bez nemocného pivota DaMarcuse Cousinse trápí a v neděli přišli o kouče Michaela Malonea, vedl střelecky Rudy Gay s 22 body.

Loňští šampioni a poslední finalisté NBA z Miami vyhráli na palubovce Brooklynu 95:91. Lídrem vítězného týmu byl Dwayne Wade s 28 body, přestože bojoval s žaludečními problémy. "Dnes jsem do sebe dostal jen kousek toustu a dva banány, ale když už jsem byl na hřišti, tak jsem chtěl něco udělat pro tým," řekl Wade, jenž přidal i pět doskoků a čtyři asistence.

"Nepřeji Dwayneovi nic špatného, ale doufám, že bude zítra zase nemocný, protože hrál naprosto skvěle," pochválil střelce trenér Eric Spoelstra. Zápas musel být v první čtvrtině na půl hodiny přerušen, protože do haly při dešti zatékalo.

Mladík Anthony Davis se vrátil po krátké pauze kvůli naraženému hrudníku a s ochranou vestou dovedl 31 body New Orleans k výhře 119:111 nad Utahem. Nejlepší hráč Východní konference za uplynulý týden John Wall zase dal 21 bodů, vyrovnal si osobní rekord s 17 asistencemi a s basketbalisty Washingtonu přehráli Minnesotu 109:95.

NBA:

Brooklyn - Miami 91:95, Memphis - Golden State 105:98, New Orleans - Utah 119:111, New York - Dallas 87:107, Sacramento - Oklahoma City 92:104, Washington - Minnesota 109:95.

4. Utah 25 6 19 24,0
5. Minnesota 24 5 19 20,8