reklama

Mezinárodní rozhodčí: Šance Sáblíkové na start v Riu je minimální

Martina Sáblíková. Martina Sáblíková. autor: ČTK
Mezinárodní cyklistický rozhodčí Miroslav Janout se domnívá, že šance Martiny Sáblíkové na start v olympijské časovce v Riu de Janeiro je minimální.

Praha - Mezinárodní cyklistický rozhodčí Miroslav Janout se domnívá, že šance Martiny Sáblíkové na start v olympijské časovce v Riu de Janeiro je minimální. Podle jeho vyjádření pro Radiožurnál je změna v oficiálním seznamu kvalifikovaných zemí, který vydala Mezinárodní cyklistická unie (UCI), nepravděpodobná.

Janout, jenž byl loni podruhé v kariéře jedním z mezinárodních rozhodčích na slavné Tour de France, vidí jedinou šanci na zvrat v možnosti, že některá země přidělené místo nevyužije. "Je tam seznam 38 zemí, které získaly kvalifikaci pro silniční závod jednotlivců. Z toho se rekrutuje 25 závodnic (pro časovku), takže máme asi z 99 procent smůlu," domnívá se Janout.

Právě v této věci a různém výkladu nominačních kritérií je patrně hlavní háček, proč Česká republika na seznamu chybí. Přestože podle pravidel mělo mít zaručený start pod pěti kruhy deset nejlepších zemí z časovky na zářijovém MS v Richmondu, v jiné části je uvedeno, že závodnice pro souboj s chronometrem musejí vzejít z kvalifikovaných účastnic silničního závodu s hromadným startem. Sáblíková byla na MS v redukovaném pořadí časovky devátá.

reklama