Miami porazilo Toronto, Detroit po drtivém závěru Portland

9. 11. 2015 9:01
Miami přehrálo Toronto
Miami přehrálo Toronto | Foto: Reuters

New York - Basketbalisté Detroitu díky drtivému závěru otočili výsledek zápasu NBA v Portlandu a zvítězili 120:103. Pistons ukončili třízápasovou vítěznou sérii soupeře a s pěti výhrami z šesti zápasů patří ke špici Východní konference.

Detroit v Portlandu prohrával po třech čtvrtinách o 13 bodů, ale poslední část ovládl poměrem 41:11. K první výhře na hřišti Trail Blazers od roku 2007 dovedl hosty Reggie Jackson, který si zlepšil osobní rekord na 40 bodů, z toho plných 26 nastřílel v posledním hracím období. Andre Drummond nasbíral 29 bodů a 27 doskoků.

"Legrační na tom je, že ty moje body mi připadaly jako týmové. Viděl jsem, jak padají koše, ale nepřišlo mi, že bych jich dal až tolik já. Tým dobře držel míč v pohybu a mně to umožnilo se dostávat do otevřených pozic, snažil jsem se o agresivitu," líčil Jackson. "Už dlouho dělám trenérskou práci, ale ještě jsem takovouhle čtvrtou čtvrtinu nezažil," řekl kouč Detroitu Stan van Gundy.

Možná naposledy v kariéře nastoupil Kobe Bryant ve slavné newyorské hale Madison Square Garden, ale ani jeho 18 bodů neodvrátilo pátou prohru Lakers v šesti zápasech (95:99). Knicks dohrávali zápas bez trenéra Dereka Fishera, který byl vyloučen ve třetí čtvrtině za komentáře k rozhodčím. K výhře pomohl 24 body Carmelo Anthony.

Po třech prohrách zabrali hráči Oklahomy, kteří porazili Phoenix 124:103. Kevin Durant si připsal 32 bodů a 11 doskoků, Russell Westbrook přidal 21 bodů a 13 asistencí. Suns nestačilo 28 bodů a 11 asistencí Erica Bledsoea.

LeBron James i přes problémy se stehenním svalem nastřílel 29 bodů a jeho Cleveland porazil Indianu 101:97. Kevin Love nasbíral 22 bodů a 19 doskoků. Lídrem Pacers byl Paul George s 32 body a 11 doskoky.

NBA:

Cleveland - Indiana 101:97, Miami - Toronto 96:76, New York - LA Lakers 99:95, Oklahoma City - Phoenix 124:103, Portland - Detroit 103:120.

1. Utah 6 4 2 66,7
2. Minnesota 5 3 2 60,0