Miami prošlo přes Knicks do 2. kola play off NBA

10. 5. 2012 8:15
Miami - New York 106:94 (4:1), Memphis - LA Clippers 92:80 (2:3)
LeBron James pomohl k dovršení postupu 29 body
LeBron James pomohl k dovršení postupu 29 body | Foto: Reuters

New York - Basketbalisté Miami Heat porazili v pátém utkání prvního kola play off NBA New York Knicks 106:94 celou sérii ovládli poměrem 4:1. Memphis porazil Los Angeles Clippers 92:80 a snížil na 2:3.

Basketbalisté Miami nenechali nic náhodě a nedopustili návrat série do New Yorku. Knicks v závěru první půle stáhli na 44:40, ale Heat zareagovali šňůrou 11:4 a nabyté dvouciferné vedení už nepustili.

Miami vedl LeBron James s 29 body, osmi doskoky a sedmi asistencemi. Dwyane Wade a Chris Bosh přidali po 19 bodech. Heat se v semifinále Východní konference utkají s Indianou, tato série začne v neděli.

Knicks táhl Carmelo Anthony s 35 body a osmi doskoky, Amaré Stoudemire zůstal na 14 bodech. Dvanáct bodů přidal náhradník J.R. Smith, který však trefil pouze tři z 15 střel z pole.

Další překvapení v NBA, Indiana vyřadila Orlando

"Měli jsme příležitosti, ale musíte Miami ocenit, protože pokaždé, když jsme se přiblížili na 10 nebo 11 bodů, tak začali hrát a víc nám nedovolili. Přesně jak to dělají velké týmy," pochválil soupeře trenér New Yorku Mike Woodson.

Memphis v pátém utkání série proti Clippers málem nechal vzpomenout na první zápas, kdy promrhal sedmadvacetibodový náskok.

Tentokrát Grizzlies tři minuty před koncem třetí části vedli o 24 bodů, ale Clippers zabojovali a na začátku poslední minuty zápasu už to bylo jen o bodů šest. Víc už se ale hostům nepovedlo, a tak se série vrací do Los Angeles za stavu 3:2 pro Clippers.