Miami tentokrát Brooklynu překvapení nedovolilo

7. 5. 2014 9:13
Basketbalisté Miami zahájili semifinálovou sérii Východní konference NBA proti obávanému soupeři Brooklynu výhrou 107:86.
LeBron James z Miami v zápase s Brooklynem
LeBron James z Miami v zápase s Brooklynem | Foto: Reuters

Miami - Basketbalisté Miami zahájili semifinálovou sérii Východní konference NBA proti obávanému soupeři Brooklynu výhrou 107:86. V základní části obhájci titulu s Nets čtyřikrát prohráli, na úvod vzájemných soubojů ve vyřazovací fázi ale potvrdili roli favorita. V Západní konferenci San Antonio suverénně porazilo Portland 116:92.

LeBron James a spol. našli na Brooklyn recept zejména ve druhém poločase úvodního duelu. Domácí odskočili ve třetí čtvrtině díky povedené čtyřminutovce a šňůře 15:2, z čehož se soupeř už nevzpamatoval.

"Myslím, že nejpozitivnější věcí bylo naše tempo, v jakém jsme hráli. Vůbec to nevypadalo, že jsme měli takovou pauzu," řekl James, s 22 body nejlepší střelec zápasu. Miami hrálo naposledy před osmi dny, kdy ukončilo bezproblémovou sérii s Charlotte.

Ray Allen přidal 19 bodů, další tři hráči vítězného týmu přispěli 12 a více body, Chris Bosh vedle 15 bodů doskočil 11 míčů. V dresu Nets dali po 17 bodech Joe Johnson a Deron Williams. Veterán Kevin Garnett poprvé v kariéře odehrál zápas play off bez jediného bodu.

Spurs od začátku dominovali

San Antonio narazilo ve vyřazovacích bojích na Portland poprvé od roku 1999. Před začátkem série měl Tim Duncan na kontě 218 odehraných utkání v play off, tedy úplně stejně jako celý tým Portlandu dohromady.

Spurs v utkání jasně dominovali a ani jednou neprohrávali. Už první čtvrtinu vyhráli 29:16 a v poločase vedli o 26 bodů. Hvězdou zápasu byl rozehrávač Tony Parker s 33 body a devíti asistencemi. Dalších pět hráčů Spurs skórovalo dvouciferně.

Blazers vedl s 32 body a 14 doskoky LaMarcus Aldridge, 17 bodů přidal Damian Lillard, ale nikdo jiný nenastřílel víc než deset bodů. Hosté si v utkání připsali pouze devět asistencí.

"Hráli, jak mistrovské týmy hrají. Od začátku udávali tón. Většina našich hráčů nikdy ani nebyla ve druhém kole play off, zatímco oni mají tituly. Prostě nám ukázali, jak to chodí," řekl Aldridge.