reklama

Miliardová ruleta. Vyjde z ní Mayweather opět jako vítěz?

Vážení Floyd Mayweather vs Marcos René Maidana Vážení Floyd Mayweather vs Marcos René Maidana autor: Reuters
Preview k souboji Floyda Mayweathera juniora s Marcosem Renem Maidanou.

Las Vegas – Nejsledovanější boxerský zápas jara je zde. Ano, v Evropě lidi hltají především Vladimira Klička, v celosvětovém měřítku je ale Ukrajinec jen krajským přeborem proti věhlasu „boxerské Ligy mistrů“, které vládne jediný muž – Floyd Mayweather.

45-0. Toť bilance tohoto již sedmatřicetiletého legendárního Američana. Za 46. zápas profesionální kariéry vyinkasuje dalších 32 milionů dolarů. Tedy stejnou částku jako za první souboj pod hlavičkou Showtime Boxing, televize, která mu garantuje za šestizápasový kontrakt více jak 200 milionů dolarů.

Mayweather je magnetem na peníze

Po neděli bude mít Mayweather za sebou polovinu této smlouvy a na kontě o 105,5 milionů dolarů více (za duel se Saulem Alvarezem měl zajištěný minimální honorář 41,5 milionů dolarů). „Ještě čtyři zápasy a odejdu do důchodu. Co bude po mém odchodu? Prázdno, protože já jsem ten nejlepší ze všech,“ prohlašuje v tradičně sebevědomém duchu bijec přezdívaný „Pretty Boy“, nebo „Money“.

„Maidana je jeden z nejlepších na světě. Jenže rozdíl mezi ním, dalšími a mnou je právě ten, že oni jsou jedni z top, ale já jsem král. Všichni tvrdí, že má šanci, protože je rychlý, protože je silný, protože neustále útočí. Klidně může být. Já ale vždycky najdu zbraň, jak svého soupeře pokořit. A stejné to bude i tentokrát,“ nebojí se další velké výzvy Mayweather.

Měl by? Dle některých expertů i fanoušků ano. Argentinská mlátička nadchla fanoušky především prosincovou senzační demolicí Mayweatherova chráněnce Adriena Bronera, kterého smetl dvanáctikolovou ofenzivní smrští.

Maidanovi jeho kouč García bezmezně věří

Argentinec, přezdívaný pro svůj vzhled „Číňan“, je knockoutový král velterové váhy, a právě na svojí útočnou sílu bude spoléhat také nyní. „Mayweather se ještě nikdy nesetkal s nikým, jako je Marcos. Miguel Cotto udělal obrovský kus práce proti Floydovi, ale nevydržel celý zápas, Marcos to zvládne,“ tvrdí jeho kouč Robert García.

„Víte v čem tkví moje síla? Potkal jsem mnoho boxerů, kteří byli obrovsky silní. Kteří byli extrémně rychlí. Kteří byli neuvěřitelně odolní. Ale nikdo z nich neměl takové sebevědomí, takovou psychickou odolnost, jako já. Nemyslím si, že je na světě kluk, který by dosáhl po této stránce úrovně, jaké jsem dosáhl já,“ má pro strach uděláno Mayweather.

Proti oběma bojovníkům mluví ale dva zajímavé aspekty. Proti Maidanovi ten, že proti rychlostně skvěle vybaveným, leč fyzicky slabším soupeřům mu to v kariéře nikdy nešlo. Do této kategorie se totiž dají zařadit všichni tři jeho přemožitelé – Amir Khan, Devon Alexander i Andrej Kotelnik.

Udělal Broner kamarádovi medvědí službu?

Na druhou stranu – právě souboj s Bronerem, který se chová podobně výstředně (možná ještě více) jako Mayweather, dal Argentinci cennou školu, jak se s takovým chováním popasovat. Argentinec nedorazil ani úvod turné po oznámení zápasu, jelikož jeho manželka Mariana Zilli čekala narození jejich dcerky Emilie (ta přišla na svět na začátku dubna).

Co na tom, že mezi USA a Argentinou je to pár hodin letadlem, co na tom, že Maidanová porodila až po konci turné, Marcos prostě chtěl být u své ženy a Mayweather tak musel část turné absolvovat sám a i poté ho měl Argentinec lidově „na háku“. Díky tomu tak de facto minimalizoval hlavní Američanovu již výše zmíněnou zbraň – psychickou nadvládu, kdy většinu svých soupeřů rozebere ještě před tím, než s nimi vstoupí do ringu.

Tak, či onak je Mayweather jasným favoritem souboje. Maidana byl za výhru nad Bronerem titulován „comeback roku 2013“. Pokud by v lasvegaské MGM Grand porazil Mayweathera, jednalo by se o „Senzaci století“...

reklama