reklama

VIDEO Kolaps v ringu. Mladý boxer bojoval o život

Kolapsu Kierana Farrella přihlížel soupeř i plná hala Kolapsu Kierana Farrella přihlížel soupeř i plná hala autor: Repro TV
Chtěl dobývat svět. Místo toho nyní přemýšlí o konci kariéry. Dvaadvacetiletý britský boxer Kieran Farrell (14-1) v pátek večer v Manchesteru utrpěl dvojitý úder.

Manchester - Chtěl dobývat svět. Místo toho nyní přemýšlí o konci kariéry. Dvaadvacetiletý britský boxer Kieran Farrell (14-1) v pátek večer v Manchesteru utrpěl dvojitý úder.

Nejprve přišla porážka v boji o britský titul v lehké váze od Anthonyho Crolly (25-4) a následně kolaps v rohu a rychlý převoz do nemocnice (Video zápasu naleznete zde, je třeba mít facebookový či twitterový účet).

Manchester zažil další příběh v ringu

Přístavní město známé především fotbalovým fanouškům bylo během tří týdnů dějištěm třetího silného boxerského příběhu. Nejprve se nepovedl comeback do světa šestnácti provazů domácímu miláčku Ricky Hattonovi. Poté zde absolvoval (úspěšně) svůj první profizápas bývalý ostrovní kriketové reprezentace Andrew Flintoff.

V pátek večer se pak v Manchesteru představil Kieran Farrell, který hodlal zbít domácího Anthonyho Crollu a pokračovat v cestě za top zápasy v lehké váze. Jenže, osud psal trochu jiný scénář...

V prvním šesti kolech přitom šlo všechno podle plánu. Farrell v ringu jasně dominoval, od šestého kola se ale začal duel otáčet. V ringu dominovala přední ruka Crolly, neporažený rival začal ztrácet půdu pod nohama a kyslík v plicích a v posledních dvou kolech se už sotva držel na nohou. Výsledek? 99-92, 99-93 a 96-94 pro Crollu.

Farrell už vyhlášení výsledků nevnímal

To už ale většinu v hale zajímalo pramálo. Farrell se totiž ještě před vyhlášením rozhodnutí bodových od spírka sesunul ve svém rohu ze židličky a zkolaboval. Následoval rychlý převoz s kyslíkovou maskou do místní nemocnice, během kterého dosta dvaadvacetiletý mladík záchvat, čtyřdenní pozorování a spousta času na přemýšlení.

„Jsem už v pořádku, ale je mi líto mých nejbližších, moji rodiče byli se mnou v sanitce, když jsem dostal záchvat, muselo to být pro ně hrozné,“ citovala Farrella v úterý místní deníky poté, co absolvoval CT vyšetření. To ukázalo mírné krvácení do mozku a další vyšetření pak velkou dehydrataci, kvůli které začal od druhé poloviny zápasu odcházet fyzicky.

„Podle lékařů se otok rozptýlí a budu naprosto v pořádku,“ pokračoval dál ve vyprávění muž, kterému se minulý měsíc narodila dcera Kiera. Nejen kvůli ní nyní uvažuje o tom, zda bude dál pokračovat v boxerské kariéře.

Pokračovat či skončit? Farrell váhá

„Můj trenér John Breen mi řekl, ať zapomenu na box, jenže to se lehko řekne, ale hůře udělá, tenhle sport je celý můj život,“ přiznal před středečním propuštěním z nemocnice Farrell, že nyní stojí na prahu životního rozhodnutí.

„Mojí největší překážkou nyní bude, zda projdu zkouškami, abych dostal od britské federace zpět licenci. Ale nyní to nechci řešit, chci si užít svátky a vstup do nového roku se svojí rodinou,“ dodal rodák z Heywoodu, který od začátku minulého týdne neviděl svou novorozenou dcerku.

Sílu mu v současnosti dodávají zprávy od fanoušků i soupeřů. O zdravotní stav Farrella se zajímal i jeho přemožitel, který mu vzkázal, že je velký bojovník a že mu přeje brzké uzdravení. Fakt, že se nečekaně posunul až na 64. místo světového žebříčku, zatímco svého soupeře odsunul na konec třetí stovky, jej momentálně příliš nezajímal.

Pomůže mu krajan se stejným osudem?

Farrellovi mimo jiné nabídl pomocnou ruku Spencer Oliver, který si podobnou životní zkušeností prošel v roce 1998. Tehdy měl na kontě taktéž 14 vítězných zápasů. Taktéž mu bylo 22 let. A taktéž prohrál svůj první velký titulový zápas (o pás mistra Evropy v bantamové váze) s outsiderem Sergejem Děvakovem.

„Děkuji všem za podporu! Je to pro mě fantastické a nesmírně povzbudivé,“ dodal Farrell. Oliverovi krvácení do mozku a krevní sraženina v něm už návrat do ringu nedovolila. Jaký osud čeká Farrella?

reklama