Mistr světa Sagan vybojoval v Kalifornii druhé etapové vítězství

19. 5. 2016 8:26
Peter Sagan sice už závod Kolem Kalifornie letos nevyhraje, ale slovenský mistr světa vybojoval už druhé etapové vítězství.
Peter Sagan.
Peter Sagan. | Foto: Reuters

Laguna Seca - Den poté, co Peter Sagan ztratil v královské etapě šanci obhájit prvenství v cyklistickém závodě Kolem Kalifornie, vybojoval slovenský mistr světa druhé etapové vítězství v letošním ročníku. Ve čtvrtém pokračování byl po 215 kilometrech nejrychlejší v závěrečném spurtu na motoristickém závodním okruhu v Laguně Seca, navázal na triumf z úvodní etapy a celkově si v Kalifornii připsal už patnáctý etapový úspěch.

V celkovém pořadí ale Sagan ztrácí na čelo závodu přes dvacet minut, lídrem zůstal Francouz Julian Alaphilippe s náskokem 22 sekund na domácího Petera Stetinu.

Petr Vakoč dojel do cíle čtvrté etapy se ztrátou přes dvě a půl minuty na 46. místě a celkově je na tom o pozici lépe. K manku Zdeňka Štybara přibylo přes jedenáct minut a při prvním startu po více než měsíční pauze figuruje v závěru první stovky celkové klasifikace.

Cyklistický etapový závod Kolem Kalifornie - 4. etapa (215 km):

1. Sagan (SR) 5:16:33, 2. Van Avermaet (Belg.), 3. Haas (Austr.), 4. Bookwalter (USA), 5. Geoghegan-Hart (Brit.), 6. Powless (USA) všichni stejný čas, ...46. Vakoč -2:37, 122. Štybar (oba ČR) -11:46.

Průběžné pořadí: 1. Alaphilippe (Fr.) 18:06:17, 2. Stetina (USA) -22, 3. Bennett (N. Zél.) -37, 4. Bookwalter (USA) -40, 5. Powless -43, 6. Ten Dam (Niz.) -49, ...45. Vakoč -15:25, 97. Štybar -34:30.