reklama

Nejlepšími českými supersprintery jsou Šlesingr a Soukalová

Gabriela Soukalová. Gabriela Soukalová. autor: (C) Český biatlon, Petr Slavík
Michal Šlesingr a Gabriela Soukalová vyhráli exhibiční mistrovství České republiky v biatlonovém supersprintu v areálu Břízky v Jablonci nad Nisou.

Jablonec nad Nisou - Michal Šlesingr a Gabriela Soukalová vyhráli exhibiční mistrovství České republiky v biatlonovém supersprintu v areálu Břízky v Jablonci nad Nisou.

Soutěžilo se na 800 metrů dlouhém okruhu ze zbytků umělého sněhu, jel se pětkrát a závod zahrnoval čtyři střelecké položky. Na medaili dosáhli také stříbrní Eva Puskarčíková a Ondřej Moravec a bronzoví Barbora Tomešová a Matěj Krupčík.

V Břízkách se tísnilo téměř 3000 diváků, v malém areálu nebylo v podstatě nikde ani podél trati volné místo. "Když si vzpomenu na pohled na tribunu tak šest let zpátky, kdy tam stál pan Landa se psem a možná pár lidí... Když to vidím dneska, jde mi z toho mráz po zádech," řekla Soukalová.

I Moravec byl moc rád, že atmosféra na stadionu byla skvělá. "Jsem strašně rád, že se přišli podívat, že to chtějí vidět naživo. Co se teď děje kolem biatlonu v Čechách, to je něco neuvěřitelného. Nevím, jestli je v Česku takový sport, který vyvolal něco podobného," řekl Moravec. "Jsem rád, že mohu být v té generaci, protože tohle se už nemusí nikdy opakovat," dodal.

Mistrovství České republiky v biatlonovém supersprintu v Břízkách v Jablonci nad Nisou:

Muži: 1. Šlesingr 10:34,0, 2. Moravec -20,9, 3. M. Krupčík (všichni SKP Kornspitz) -27,2.

Ženy: 1. Soukalová 11:14,3, 2. Puskarčíková -2,9, 3. Tomešová (všechny SKP Kornspitz) -30,9.

reklama