reklama

Mladá jezdkyně třináct dní po pádu prohrála boj o život. Z jejích slov o smrti mrazí

Maďarská jezdkyně Eszter Jelesová po třinácti dnech prohrála svůj boj o život. Jedenadvacetiletá žokejka podlehla následkům zranění, která utrpěla při pádu během dostihů v Istanbulu.

K tragédii došlo 5. září na závodišti Veliefendi v turecké metropoli. Jelesová, která v ten den už jeden dostih vyhrála, se v sedle Tomse dostala do kolize s jiným koněm a při pádu utrpěla vážná zranění hlavy. Ihned byla převezena do nemocnice, kde druhý den podstoupila operaci.

"Jsme hluboce zarmouceni zprávou, že Eszter Jelesová prohrála svůj třináctidenní boj o život navzdory veškeré snaze lékařských týmů. Ať její duše odpočívá v pokoji," uvedl turecký Jockey Club v sobotu.

Jelesová patřila k nejtalentovanějším jezdkyním, vyhrála devět rovinných dostihů a v ženském žebříčku Longines Fegentri World Championship jí letos patřila čtvrtá příčka.

V neděli uctili její památku na závodišti Veliefendi minutou ticha, které se zúčastnila i Jelesové maminka Andrea.

"Je těžké popsat emoce, které prožíváme. Ester před pár lety umístila na sociální sítě post, v němž říkala: Jestli někdy zemřu kvůli své vášni pro rychlost, nebuďte smutní, protože se v tu chvíli budu smát," prozradila při emotivním projevu slova, z nichž dnes mrazí…

Uctění památky Eszter Jelesové na závodišti Veliefendi:

reklama